Zloděj chtěl okrást důchodkyni, nakonec jí ale jen popřál hezký den a utekl. Zželelo se mu jí, když se rozplakala

Zranitelní senioři jsou snadným cílem pro pachatele trestných činů. Policie je proto nabádá, aby byli obezřetnější a vyhýbali se rizikovým nebo liduprázdným místům.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Senioři se často stávají oběťmi trestných činů. Kvůli svému věku, omezeným fyzickým schopnostem i důvěřivosti jsou zranitelnější a pro pachatele snadný terč. Přesvědčila se o tom osmdesátiletá stařenka, na kterou zaútočil neznámý muž s nožem v ruce. Chtěl, aby mu dala všechny svoje peníze. Děsivý příběh pak ale nabral dost podivné obrátky.

Zloděj s nožem požadoval peníze

Poněkud bizarní přepadení se odehrálo v jihorakouském Villachu. Důchodkyně byla na procházce u řeky Drávy. Široko daleko nebylo ani živáčka. Podle serveru Daili se tam z ničeho nic objevil zloděj, který byl ozbrojený nožem. Po vyděšené babičce požadoval peníze. Napětí narůstalo, protože seniorka u sebe žádné neměla, což pachateli řekla.

5 nepostradatelných věcí, které byste vždy měly mít v kabelce. Odlákají zloděje a zachrání život

Pak se ale stalo něco, s čím zloděj vůbec nepočítal. Vyděšené stařence vyhrkly slzy z očí a rozplakala se. Rázem nabrala situace vcelku podivný směr. Podle webu Heute to pachatele překvapilo a současně obměkčilo nebo dojalo natolik, že své plány náhle změnil. Nůž schoval a z místa odešel směrem k městu. Neuvěřitelné je, co se odehrálo těsně před tím, než konečně zmizel.

S plačící stařenkou se zdvořile rozloučil

Se svou obětí se zloděj totiž zdvořile rozloučil. „Žádný problém. Přeji vám hezký zbytek dne,“ řekl babičce. Když se vzpamatovala ze šoku, obrátila se na policii. Pachateli bylo podle jejího popisu 25 až 30 let a měl oblečený černý svetr s kapucí a černobílé tenisky. Jednoho podezřelého kriminalisté dopadli, ale při identifikaci seniorka uvedla, že to není pachatel. Pátrání pokračuje.

Starší lidé by měli být podle policie obezřetnější. „Při návštěvě lékaře, v hromadných prostředcích, na procházce v parku či při nákupu v obchodě jsou právě senioři častou obětí krádeží. Záleží na chování každého, zda toto riziko zmírní či přímo vyloučí svou opatrností a obezřetností. Vyhýbejte se osamělým místům, nechoďte v blízkosti domů, nejlépe choďte uprostřed chodníku, svou tašku nenoste směrem k silnici,“ radí mluvčí plzeňské policie Hana Kroftová.

Co říkáte na to, jak se zloděj zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články