„Žít s mou matkou bych nikomu nepřál, naštěstí jsem se postavil na vlastní nohy,“ popisuje Michal (35)

Pan Michal popsal své soužití s matkou, která komandovala všechny okolo. Osamostatnění mu pomohlo ve všech směrech.

Muž na vyhlídce i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Soužití s rodiči může být poměrně náročné, a to jak v době dospívání, tak i v dospělosti. V rámci šetření finančních prostředků bydlí až třetina mladých dospělých ve věku do 30 let se svými rodiči, jak Dámský Deník zjistil, a to i přes to, že vícero generací pod jednou střechou může vést ke značným potížím a frustraci, informuje iDnes. Jsou ale mladí lidé, kteří hledají cestu z domu dříve a ještě rádi – jako i pan Michal.


Špatná nálada


Moje máma je zvláštní osoba a vlastně jsme si nikdy nevybudovali vztah. Ač malého vzrůstu, její schopnost komandovat všechny kolem sebe by jí mohl závidět i kdekterý armádní velitel. Vždycky bylo všechno špatně a nejvíce to odnášel chudák táta. Na tom neviděla dobrého vůbec nic,“ svěřil se pro Dámský Deník pan Michal. Dobrá nálada přitom ovlivňuje nejen zdraví samotné, jak píše NY Post, ale také harmonický vztah partnerů a rodiny.

Soutěž o pobyt v lázních s all-inclusive

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.


Tři nápoje pro lepší náladu a silnější zdraví

Starší dvojice iZdroj fotografie: Piqsels
Dobrá nálada ovlivňuje i kvalitu a harmonii vztahu.


Svou podivnou nechuť ke všemu ale směřovala i vůči mně a bráchovi,“ říká pan Michal. S tímto by měli být rodiče opravdu opatrní, protože psychika mladých lidí tímto trpí a může to skončit i pokusem o sebevraždu, jak Dámský Deník nedávno připomínal. „Mi pořád vyčítala, že hodně čtu. No co, bavilo mě to. Vystudoval jsem vysokou školu a založil si vlastní společnost, která začala prosperovat,“ popisuje mladý muž.


Takhle to dál nejde


Horší bylo, že jsem zpočátku pracoval doma, kam za mnou chodili i zákazníci. Moje matka si nebrala servítky, a i když tam byli, lamentovala na tátu, co všechno dělá špatně. Jak jen to šlo, pronajal jsem si jiné místo, aby mi nenarušovala chod podniku a já měl klid. Po čase jsem se odstěhoval. Konečně! Osamostatnění mi pomohlo. Poprvé jsem žil sám, bez křiku a hádek. Našel jsem si přítelkyni Káju, která měla dcerku Ninu z předchozího vztahu, který byl, mírně řečeno, velmi nezdravý. Byli jsme tak šťastní,“ vzpomíná pan Michal s úsměvem.

„Muž musí zajistit ženě jistotu, aby měli šťastné manželství!“ Platí toto a mnohá další pravidla vymezující roli ženy a muže i dnes?

Žena s holčičkou v pokoji iZdroj fotografie: Piqsels
Michal se po boku přítelkyně a její dcery cítil konečně šťastný.


Moje matka nechtěla Káju ani Ninušku přijmout, asi jí vadilo, že dítě není moje. To jsem si ale dupnul – vadí ti to, tak se mnou nemluv. A půl roku jsme spolu nemluvili. Začali jsme plánovat svatbu a Kája otěhotněla. Tak jsem to matce aspoň napsal, že bude babičkou. Jednoho večera nečekaně přišli na návštěvu s kytkou, dárkem pro Káju i pro Ninu. Máma se chovala jinak, než jsem ji kdy znal, a i otec potvrdil, že se změnila. Možná jí došlo, že rodina je důležitá a samota nikomu neprospívá,“ říká pan Michal.

Proč myslíte, že se jeho matka takto chovala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články