Veronika Žilková radí s výchovou dětí: „Neřešte známky. Nejhorší studenti nakonec v životě dopadnou nejlíp“

Herečka nemívala jako dítě strach z reakce rodičů na její známky. Zejména od doby, kdy vyštrachala vysvědčení svého otce. Známý hudebník coby školák nosil domů čtyřky a pětky.

Herečka Veronika Žilková u obrazu i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Předprázdninové období není pro všechny děti jen zalité sluncem v očekávání radostného letního volna. Stresují se totiž známkami, které budou mít na vysvědčení. Pokud dokument nehýří jedničkami, mohou mít pocit méněcennosti a strach z toho, co bude doma. I když se na linky bezpečí obrací na konci školního roku už daleko méně dětí, jisté obavy z reakce okolí v nich přetrvávají. Podle herečky Veroniky Žilkové (61), která je také několikanásobnou matkou, známky nejsou důležité.

Přestala se bát, když našla vysvědčení otce

Spousta českých celebrit vyzývá každoročně na konci školního roku rodiče, aby své potomky zbytečně netraumatizovali. „Já jsem chtěla hrozně říct všem, kdo nejste úplně spokojený s vysvědčením svých dětí, prostě jim to odpusťte. Známky opravdu nejsou důležitý,“ cituje herečku server VipShow. Sama prý v dětství také nebyla žádnému tlaku vystavena a díky tomu se zřejmě učila poměrně dobře. Její rodiče známky prostě neřešili.

Herečka přiznala, že spíš kladli důraz na dobré vychování. Tatínkovi prý záleželo na správném oslovování, zdravení a učil svou dceru úctě. Ve stresu prý rozhodně nebyla. „Já jsem se učila dobře, ale i kdyby ne, jednou jsem našla vysvědčení svého tatínka, který byl známý hudebník, a když jsem viděla jeho známky z páté třídy, kde byly samé čtyřky a pětky, tak jsem se od té doby přestala bát,“ svěřila se serveru TN.cz.

Ve škole se učili nejhůř, ale v životě uspěli

Přestože Žilková už patří do klubu šedesátnic, má doma ještě školou povinnou ratolest. Zkušenosti s vysvědčením tedy i letos prožívala na vlastní kůži v případě dcery Korduly i vnuka Kryšpína. Ani ve snu by ji ale nenapadlo na děti nějak tlačit kvůli špatným známkám. Naopak se je snaží povzbuzovat. „Právě jsem svému vnukovi koupila jako dárek terč, protože jeho vysvědčení byla trefa do černého. I Kordulka ho měla krásné,“ vyprávěla herečka serveru.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Veronika Zilkova 😂 (@veronikazilkovazilkova)

Nezavírá ale oči před tím, že poslední školní den může být pro spoustu dětí peklem. „Hlavně přeju všem dětem, které se bojí jít domů, aby jim rodiče ukázali své známky. Myslím si, že je důležité děti milovat, i když mají ošklivé vysvědčení. Ten život si stejně vybere vlastnosti, které budou v budoucnu potřebovat, a na ničem jiném nesejde,“ podotkla herečka s tím, že její někdejší spolužáci, kteří se učili nejhůř, dopadli v životě skvěle. Absolvovali vysoké školy a jsou úspěšní ve svých zaměstnáních.

Jaký přístup volíte, když dítě má špatné známky?

Zdroj: VipShow, TN.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články