Myslela si, že její syn zemřel před více než 10 lety. Pak se jeho hlas ozval z telefonu

Žena smířená se smrtí svého syna zažila šok. Po více než deseti letech se totiž stalo něco nečekaného.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se člověk stane rodičem, objeví se u něj obrovský strach o své děti, jenž už nikdy nezmizí. Pokud mají lidé své potomky nablízku, nebo s nimi mají alespoň nějaký kontakt, je to jen dobře. Jakmile se ale rodiče dostanou do situace, ve které o svém ač už dospělém dítěti nemají žádné informace, je to pro ně frustrující. Netuší, zda je v pořádku, jestli je zdravé, nebo potřebuje pomoct, či zda vůbec žije. V takové situaci se ocitli i skotští rodiče, již neměli žádné zprávy o svém synovi.

Byla smířena s tím, že syn zemřel

Skotská matka Joyce Curtisová měla obrovské obavy o svého syna. Jelikož o něm neměla více než deset let žádné informace, myslela si to nejhorší, a to, že její synáček zemřel. Neslyšela o něm od té doby, co zmizel v roce 2010. Vše začalo již v roce 2000, kdy se tento chlapec rozhodl opustit práci stavebního zedníka a vydat se na cestu po Evropě. Byl si jistý, že ho v jeho rodném Glasgow nic zajímavé nečeká, a tak se rozloučil s rodiči a odjel. Po nějaké době se matce ozval a řekl jí, že jel stopem až do Paříže, kde chvíli zůstane.

růže a hořící svíčka iZdroj fotografie: Freepik

Nakonec v roce 2009 Joyce oznámila úřadům, že její syn zmizel během své pouti po Evropě, protože o něm už dlouhé roky neslyšela. „Smířila jsem se s tím, že zemřel. Opravdu jsem si to myslela a myslím, že i všichni ostatní si to mysleli,“ řekla matka Joyce Curtis. O rok později ale dostala tato smutná a se smrtí syna smířená maminka dopis. V něm stálo, že její syn žije a momentálně se nachází ve francouzská nemocnici. Rodiče tedy na nic nečekali a okamžitě za svým dítětem odletěli do Paříže.

Jako by se po něm znovu slehla zem

Jenže jakmile přišli do nemocnice, bylo jim oznámeno, že zde už mladík není. Propustili ho z léčení, ale nevěděli kam. Neudal žádnou adresu, takže zase zmizel. Joyce byla v tu chvíli naprosto bezradná a její zlomené srdce tak dostalo další ránu. Vrátili se tedy s manželem opět domů do Glasgow a doufali, že se tam syn objeví. Měli pro něj dokonce koupené nové boty a oblečení, které koupili ve Francii na cestu domů. Syn se však doma neukázal. Jako by se po něm slehla zem.

Tentokrát si matka byla jistá, že se jejímu synovi stalo něco hrozného. Jelikož o něm neměla žádné zprávy, smířila se s tím, že je mrtvý. Dokonce pro něj i truchlila. Myslela si, že třeba zemřel na koronavirus, nebo že mu někdo ublížil. Až do 19. prosince 2022, kdy u nich doma zazvonil telefon. Zvedla ho a na druhém konci se ozval člověk z britského konzulátu, který jí oznámil, že její syn Nicholas je naživu a byl znovu přijat do francouzské nemocnice. Povahu jeho onemocnění však neupřesnili.

Šťastné shledání

Člověk si ani nedokáže představit, co si tato matka musela prožít. Okamžitě tedy zavolala do nemocnice a po více než deseti letech konečně uslyšela synův hlas. Z něj také usoudila, že je v pořádku. Zeptala jsem se: ‚Půjdeš domů, Nikky?‘ A on řekl, že ano,“ vypráví teď již šťastná Joyce, která chce tentokrát doprovodit svého syna z nemocnice domů, aby se ujistila, že bude v pořádku a již nikam nezmizí a celé její trápení se nebude znovu opakovat.

letadlo na přistávací dráze iZdroj fotografie: Depositphotos

Tentokrát, když Joyce s manželem přijeli do pařížské nemocnice, syn tam stále ležel. Díky spolupráci s britským konzulátem se podařilo syna najít a zařídit vše pro jeho léčbu. Dohlédli i na bezpečný převoz celé rodiny zpět do Skotska. Tentokrát již snad bude Nicholas doma s rodiči, a pokud ne, bude o sobě pravidelně podávat informace.

Co říkáte na synovo chování?

Zdroj: NYPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články