Žena žije na ulici a občas přespí u někoho zdarma –⁠ přivydělává si hlídáním domů. Její příběh přiměje k soucitu

Žena žijící na ulici se snaží vydělat si nějaké peníze na jídlo tím, že hlídá lidem domy. Občas také využívá služeb couch surfingu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé bez domova si většinou nevydělávají peníze tím, že by chodili každý den do zaměstnání, ale využívají jiné možnosti. Ve většině případů dostávají od úřadů peníze, které se nazývají existenční minimum a slouží k tomu, aby si lidé mohli zajistit alespoň základní potřeby. Tato žena však nechtěla být závislá pouze na úřadech a začala si vydělávat peníze i jinými způsoby.

Již dva roky žije na ulici

Kate (58 let) je matkou dvou dětí a již přes dva roky nemá své vlastní bydlení. Nejedná se však o klasickou ženu bez domova, protože Kate se o sebe stále snaží starat. Dokonce si našla práci, díky které si vydělává peníze. Při rozhovoru pro ABC Radio Brisbane uvedla, že se snaží bydlet tam, kde to jde.

Pravidelně si zajišťuje střechu nad hlavou

Aby Kate nemusela spát každý den na ulici, kde na ni číhá spoustu nebezpečí, snaží se, aby si zajistila přespání v domě alespoň pomocí určitých služeb. Jednou z nich je hlídání domu jiným lidem. Další možností, již pravidelně využívá, je couch surfing nebo přespávání u přátel. Při couch surfingu využívá nabídek od cizích lidí, kteří své prostory nabízejí zdarma pro přespání.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ještě předtím, než tyto možnosti byly k dispozici, bydlela Kate 3 měsíce v útulku pro ženy bez domova. Občas se také stalo, že kvůli zdravotnímu stavu musela být hospitalizována v nemocnici. Nyní však dlouhodobě hlídá cizí domy a díky tomu si přijde alespoň na nějaké peníze, které potřebuje k přežití. Během 12 měsíců hlídala více než 30 domů a poznala tak nová místa.

Kate sní o vlastním bydlení

Její vydělávání peněz a přespávání v cizích domácnostech však není něco, po čem by Kate toužila. Stále sní o tom, že si jednoho dne bude moci vybalit kufry ve vlastním bydlení a nebude se muset nikam stěhovat. Před několika lety sama vlastnila dům, v němž vychovávala dcery, a její kariéra byla úspěšná.

Přišla o bydlení i kariéru

Kate podnikala, což jí dlouhodobě vynášelo hezké peníze. Jednoho dne se však situace změnila a objevily se u ní finanční potíže. Zároveň se jí rozpadl vztah a přišly problémy se zdravím. Všechny nešťastné události vedly k tomu, že Kate přišla o dům a neměla kam jít. Myslela si, že se opět postaví na své vlastní nohy, ale tentokrát to nevyšlo a její zdravotní stav jí neumožňoval si najít vlastní práci.

Zdravotní stav Kate není nejlepší

Kvůli tomu, že má Kate neustále zdravotní problémy, si není jistá, zda zvládne někdy najít normální práci a opět bydlet ve svém vlastním domě. Své problémy zvládá, ale nemá žádnou jistotu, jestli někdy přijde zlepšení. Zároveň si myslí, že každý člověk, kterému je přes 40 nebo 50 let, nemá příliš mnoho šancí si najít v dnešní době práci. Její měsíční příjem je pouze invalidní důchod a z takto malé částky nemá šanci na to, aby měla své bydlení.

iZdroj fotografie: Pexels

Mnoho starších žen se ocitne na ulici

Jedna žena jménem Therese Hallová dokončila svůj magisterský výzkum, v němž se zajímala o starší ženy, jež nemají kde bydlet. Tato žena uvedla, že Kate není jediná žena, které se rozpadl téměř dokonalý život. Podle Therese existuje velká skupina starších žen, jež přišly o bezpečnou střechu nad hlavou. Všechny tyto dámy měly svůj vlastní život, bydlení, rodiny a mnoho dalšího. Ze dne na den však o všechno přišly a ocitly se na ulici.

Právě starší ženy začínají tvořit rychle rostoucí skupiny lidí bez domova. Podle Therese jsou kvůli jejich věku (40 let a více) diskriminovány zaměstnavateli, kteří je nechtějí přijmout a nedávají jim příliš velké šance k tomu, aby se dostaly k nějakému lepšímu zaměstnání. Kate se k této situaci vyjádřila tak, že každá žena by měla mít raději záložní plán, aby se neocitla na ulici stejně jako ona.

Co si myslíte o zaměstnavatelích, kteří nedávají starším ženám šanci?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám