Pro záchranu nevinného života by udělala cokoli: „Neodejdeme, dokud ten pes nebude v bezpečí“

Žena pomáhá toulavým a opuštěným psům, aby měli lepší život. Pro jejich záchranu je schopna udělat naprosto cokoli.

opuštěný pes i Zdroj fotografie: iStock
                   

Snad každé malé dítě si přeje dostat od svých rodičů štěně. Jejich úkolem je však svým potomkům vysvětlit, co vše starost o čtyřnohého mazlíčka obnáší. Jak důležité je venčení několikrát za den, pravidelné krmení, přísun čerstvé vody a nikdy nepřestávající péče a mazlení. Bohužel se stále častěji stává, že lidé, již si psa pořídí, po čase zjistí, že se o něj nechtějí nebo nemohou postarat, a tak tito čtyřnožci končí v lepších případech v útulku, v těch horších opuštění někde v lese nebo na ulici. Každopádně obě možnosti jsou pro ně zničující.

Pro záchranu psů je schopná udělat cokoli

Suzette Hall je žena, jež miluje zvířata a snaží se, aby všichni psi měli klidný a spokojený život. Je schopna udělat pro záchranu nevinného života naprosto cokoli. Prodírá se těžko přístupnými místy, často odchází zraněná, ale šťastná, když se jí podaří nebohé psy zachránit. To je i případ, který nedávno popsala na svém instagramovém účtu. Zveřejnila na něm fotografii, na níž k sobě s pláčem vine špinavého, chlupatého pejska, jehož se jí právě podařilo zachránit.

Cestou ze záchrany jiného zvířete slyšela kňučení a nářek přicházející z kolejiště. Poprosila tedy o pomoc svou kamarádku Mary a společně se vydaly na místo. Obě hledaly snad všude, ale zvíře stále nemohly najít. Chtěly to již vdát, když si žena náhle všimla chlupatého klubíčka, co se krčilo u plotu vedle věže z palet. Když přišly blíže, nemohly uvěřit svým očím. Pejsek byl zaklíněn pod paletami v úplně maličkém prostoru. Nevěděly, jak zvířeti pomoci, ale nevzdávaly se.

Nebojí se překonávat jakékoli překážky

Suzette měla úplně sedřené ruce, ale nevadilo jí to. Soustředila se pouze na to, aby pomohla nebohému zvířeti. Když za nimi přišla ochranka s tím, že musí odejít, jasně jim řekla: „Neodejdeme, dokud ten pes nebude v bezpečí.“ Každá z žen se postavila na jednu stranu palety, aby ji mohly zvednout, ale ležela na ní jakási těžká kovová věc. Nevzdávaly se a kousíček po kousíčku paletu posouvaly. Nakonec se jim podařilo s ní alespoň o pár centimetrů pohnout, a tak zaklíněné zvíře vytáhly ven.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Suzette Hall (@logans_legacy29)

Žena si sedla na zem s pejskem v náručí. Plakala vyčerpáním a zároveň byla šťastná. Ta chlupatá a špinavá koule je konečně v bezpečí. Suzette denně zachraňuje opuštěné psy, ale tento jí zůstane dlouho v paměti. Jak sama řekla, lidé si stále častěji pořizují psa, o kterého se však poté nestarají, a tak jej odhodí někde pryč. Jejich záchrana je velmi nákladná, ale stojí to za to. Tento pejsek již má svého nového majitele, jenž mu zajistí milující domov a dá mu šanci na nový a mnohem lepší život.

Co si myslíte o činnosti této statečné ženy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články