Žena potkala psa s baculatou tváří. Nejdřív jí to přišlo roztomilé, ale pak si uvědomila, že mu jde o život

Žena našla u silnice opuštěného psa s baculatou tváří. Brzy si uvědomila, že to nevěstí nic dobrého, a snažila se mu pomoci.

opuštěný pes i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když si člověk pořídí psa, zavazuje se tím k tomu, že se o něj bude řádně starat, krmit ho a poskytne mu tu nejlepší možnou péči. Pro mnoho lidí je domácí mazlíček členem rodiny, takže se k němu tak i chovají. Bohužel stále existují na světě lidé, kteří se o své čtyřnohé kamarády nestarají, týrají je a nakonec je někde pohodí jako kus hadru. Naštěstí jsou po celém světě organizace, které se snaží opuštěné a toulavé psy zachraňovat.

Sedl si na zadní sedadlo a jako by se usmíval

Když mladá žena žijící v Bakersfieldu v Kalifornii, která dobrovolničí v organizaci RAD Rescue, jež se snaží o záchranu opuštěných zvířat, ráno nasedla do auta a odjela do práce, ani ve snu by ji nenapadlo, jak náročný bude mít den. Projížděla zrovna vedlejší silnicí a něco ji zaujalo, proto zpomalila. Všimla si psa, který se hrabal v odpadcích na kraji cesty. Musela přibrzdit auto, protože se jí na něm zdálo něco zvláštního. Když se podívala blíže, všimla si, že má pejsek nezvykle velkou hlavu a baculatou tvář.

Zprvu si řekla, že je to velmi roztomilé, ale zároveň trochu zvláštní. Brzy si uvědomila, že je s ním něco v nepořádku. Když se přiblížila, uviděla, že má pes neuvěřitelně oteklou hlavu, protože měl kolem krku pevný řetěz. Dobrovolnici se ho podařilo nalákat na kus kuřete do auta. Pitbul, který později dostal jméno Chunk the Hunk, si sedl na zadní sedadlo a odevzdaně čekal, co se bude dít. Byl klidný a jako by se usmíval, pravděpodobně tušil, že už jej čeká jen pomoc a úleva.

Zatím stále čeká na milující rodinu

Žena ho ihned odvezla k veterináři, který nebohého psa vyšetřil. Navzdory skutečnosti, že měl pravděpodobně velké bolesti, zůstal Chunk v dobré náladě a zdálo se, že je šťastný, že se mu konečně dostalo péče a pozornosti, kterou jistě velmi postrádal. Naštěstí byl otok léčitelný a po nějaké době se jeho mohutná hlava vrátila zpět do původní zdravé velikosti. Bylo jasné, že pejsek strávil většinu svého života připoutaný, a tak mu jeho zachránci dopřáli výcvik, který potřeboval, aby se znovu naučil být psem.

@rescuingabandoneddogs ♬ original sound – R.A.D.

Postupem času se jeho osobnost vyvíjela a byl šťastný, že se může učit nové věci a dostat se do formy. Rychle se proměnil v nejmilejšího a nejlépe vychovaného psa, který miloval čas strávený s jinými psy. Svůj život si nyní naplno užívá, ale to, co Chunk nejvíce potřebuje, ještě nepřišlo. Přes veškerou pozornost, které se mu od jeho záchrany dostalo, stále čeká na novou milující rodinu, která by jej adoptovala.

Jak podporujete podobné organizace?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články