Závislačka na jídle vážila 280 kilo. Za 2 roky se z morbidně obézní stala ideálem postavy „krev a mlíko“

Morbidně obézní žena si vybudovala závislost na přejídání. Rozhodla se však se sebou něco udělat a podařilo se jí zhubnout tak, že je nyní k nepoznání.

i Zdroj fotografie: S vědomím Nikki Webster
                   

Ve svých 34 letech vážila Nikki Websterová kolem 280 kilogramů. Extrémní nadváha byla důsledkem její závislosti na jídle. Byla ze své váhy zničená. „Nenáviděla jsem své tělo. Přejídání byla závislost, která mě stále ničila,“ říká žena z amerického Texasu. Běžné každodenní činnosti pro mladou ženu byly výzvou, kterou zvládala jen s obrovským vypětím všech sil.

Obávala se, že znovu přibere

Rozhodla se, že tak už dál žít nechce. Zlom nastal, když byla Nikki pozvána do televizního pořadu Můj život s 200 kily. Jde o reality show, která dokumentuje proces hubnutí morbidně obézních lidí během jednoho roku. Jsou svěřeni do péče chirurga Younama Nowzaradana z texaského Hustonu. Když si Nikki uvědomila, v jak vážné situaci se ocitla, dokonce se do Texasu přestěhovala, aby byla ke svému lékaři blíž.

Mladá žena doufala, že řešením jejího problému s nebezpečnou obezitou bude operace žaludku. Ale cesta k tomu nebyla tak snadná, jak si představovala. Než lékaři vůbec začali tento zákrok zvažovat, musela shodit 25 kilogramů. Uvědomovala si, že to nebude snadné. Trvalo to 3 měsíce, ale podařilo se. Stále se však obávala, že se jí vrátí její špatné stravovací návyky a znovu přibere.

Přítel po operaci žaludku zemřel

Obavy ale měla také o zdraví a svůj život. Stejný zákrok absolvoval totiž její přítel a nedopadlo to dobře. „Můj přítel Michael také podstoupil operaci žaludku a zemřel. Velmi mě to znepokojuje,“ vysvětlila Nikki. Navzdory rizikům se ale rozhodla operaci podstoupit. Dopadla dobře. Během prvních 12 měsíců po operaci mladá žena zhubla 95 kilogramů. Musela se také ponořit hlouběji do svého problému s přejídáním.

iZdroj fotografie: S vědomím Nikki Webster

Spojila se s terapeutem, aby jí pomohl získat kontrolu nad poruchou příjmu potravy. Společně na tom pracovali. Nikky došla k závěru, že se ke starým stravovacím návykům už nevrátí. Navíc si také přála udělat poslední krok ve své přeměně a tím bylo odstranění přebytečné kůže. I k tomuto zákroku nakonec došlo. Dnes Nikky váží kolem 80 kilogramů a zdravým stravováním si váhu stále udržuje. Operace jí změnila život. „Cítím se lépe, než kdy předtím,“ říká.

Co říkáte na proměnu Nikky?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce