Na bleším trhu koupila prsten za 260 Kč. Po 33 letech ho prodala za téměř 13,5 milionu

Ženy koupila na bleším trhu prsten za velmi nízkou cenu. Co se dozvěděla po mnoha letech při ocenění šperku, ji naprosto vyrazilo dech.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Spoustu lidí rádo chodí nakupovat do sekáčů nebo na bleší trhy. Najdou se tací, kteří se při takovýchto nákupech skvěle orientují a vždy uloví nějakou skvělou věc. Většina těchto nakupujících tajně doufá, že narazí na skrytou velmi vzácnou věc, která by jim mohla přinést jmění. Možnost objevit něco opravdu cenného, jako je třeba ztracený Picassův obraz, je velmi malá, ale ne nemožná. O tom ví své žena, která před desítkami let koupila na trhu prsten.

Schovaný prsten

Před více jak 30 lety šla Debra Goddardová na svůj oblíbený blešák, aby si zase odnesla nějakou pěknou věc do domácnosti, nebo něco na sebe. Velmi se jí tam zalíbil prsten, který považovala za levnou bižuterii. Koupila ho za cenu, která by dnes odpovídala asi 10 eurům (260 Kč). Prstýnek doma uložila do krabičky a schovala do skříně. Po mnoha letech si na něj vzpomněla a rozhodla se, že si ho dá ocenit, protože jak se říká, člověk nikdy neví.

Vydala se tedy za klenotníkem s tím, že jí jistě potvrdí její domněnku a prsten bude obyčejná bižuterie. Jeho verdikt jí však naprosto šokoval. Podle odborníka se jednalo o 26,27 karátový diamant nesmírné hodnoty. Žena byla velmi překvapená a nemohla uvěřit tomu, že zrovna ona měla to štěstí a našla na bleším trhu opravdový poklad. Po pečlivém rozhodování a uvažování se rozhodla oslovit aukční síň, ve které by byl prsten oceněn a případně prodán.

Dražba a splněný sen

Debra s nadšením sledovala, jak je při aukci o její poklad zájem. Nemohla uvěřit tomu, že se nakonec prsten vydražil za neuvěřitelných 878 000 EUR. Po odečtení veškerých provizí a poplatků si z dražby odnesla úžasných 558 000 EUR. Když si uvědomíme, že stál prsten původně jen něco kolem 10 EUR, tak je to opravdu dechberoucí.

Žena se rozhodla splnit sobě a své mamince sen, takže za vydělané peníze odjely společně na dovolenou na Barbados. Poté navštívili i Las Vegas, kde si užily koncerty svých oblíbených zpěváků Toma Jonese a Celine Dion. Debřin příběh je tedy důkazem toho, že i na bleších trzích lze koupit opravdu cennou věc, i když by tak na první pohled nevypadala.

Nakupujete na bleším trhu i vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články