Žena byla 15 minut ve stavu klinické smrti, ale tvrdí, že strávila 5 let v nebi: Toto zažila

V jiném světě, který žena během klinické smrti navštívila, prý strávila 5 let. Přemisťovala se prostřednictvím myšlenek a viděla pohoří 30 000krát vyšší, než je Mount Everest.

Silueta ženy v přírodě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Odpověď na otázku, co bude následovat po životě, hledají lidé po staletí. Smířit se s tím, že smrtí by mohlo všechno skončit, je totiž nepříjemně trýznivé. Žena, která po nehodě byla na 15 minut prohlášena za mrtvou, tvrdí, že existuje nebe. A čas tam prý běží mnohem rychleji, než ten pozemský. Když se záchranářům podařilo ženu oživit, rozpovídala se o svém zážitku v rozhovoru pro kanál Near Death Experience. Řekla, že se cítila, jako kdyby v posmrtném životě prožila pět let.

V nebi neplynul čas jako na Zemi

Všechno odstartovala nehoda, která se doktorce Lindě Kramerové stala brzo ráno v koupelně. Po ní upadla do bezvědomí a následně byla lékařsky na 15 minut prohlášena za mrtvou. Boj o její život ale záchranáři nevzdali a jako zázrakem se jim podařilo ženu oživit. Popisovala pak, že během čtvrthodiny, kdy byla ve stavu klinické smrti, měla dojem, že strávila v posmrtném životě půl desetiletí. „V nebi neexistoval čas, jak ho tradičně vnímáme,“ vysvětlila Kramerová.

Délku svého pobytu v nebi si žena prý vypočítala s pomocí toho, jak rychle dokáže v reálném světě chodit, což je zhruba 3 až 6 kilometrů za hodinu. Na své nadpozemské cestě Kramerová prý rovněž zjistila, že na sebe může vzít jakoukoli podobu a také se převtělit do jiného člověka. Navíc se údajně mohla přenést na určité místo pouhou myšlenkou. Nejvíce jí však utkvěly v paměti ohromující vizuální obrazy, které v tom jiném světě viděla.

Hory 30 000krát vyšší než Mount Everest

Popisovala, že se v nebi pohybovala na úchvatných místech. „Zjistila jsem, že stojím na místě, které mi připadalo jako pole květin. Byla tam průzračná jezera. Viděla jsem pohoří, které bylo třicettisíckrát mohutnější než Mount Everest. Spatřila jsem tam také obrovské mrakodrapy. Ty v Dubaji jsou ve srovnání s nimi jako malé miniatury. Všechno jsem viděla v panoramatickém pohledu,“ popisovala Kramerová to, co v nebi spatřila. Žena, která prožila klinickou smrt, uvedla, že potkala také jiné lidi. „Komunikovala jsem s nimi a také jsem se tím člověkem mohla stát.

Navzdory ženině barvitému popisu nebeského světa, je existence posmrtného života stále zahalena tajemstvím. „Tvrzení, že nějaká forma vědomí přetrvává i po smrti našich těl a jejich rozpadu na jednotlivé atomy, naráží na jednu obrovskou a nepřekonatelnou překážku. V rámci platných fyzikálních zákonů neexistuje žádný způsob, jak umožnit, aby informace uložené v našich mozcích přetrvaly i po naší smrti,“ cituje Express kosmologa a profesora fyziky Seana Carrolla z Kalifornského technologického institutu.

Co na její zážitek říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články