Žena si koupila svůj vysněný byt. Pak ale začala noční můra –⁠ sousedovy děti jsou tak hlučné, že se to nedá vydržet

Mladá žena si po měsících šetření konečně zakoupila svůj vysněný byt v polském městečku. Brzy se ale začaly dít věci, které ji donutily toužit po odstěhování.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Beata dala do svého vymodleného bytu všechny své úspory, a dokonce si i půjčila od rodičů. Na první pohled vypadalo vše naprosto idylicky. Byt byl krásný, útulný a plný slunce, prostě dokonalá nemovitost. Po pár týdnech se ale začaly dít věci, kvůli kterým chce nyní z bytu co nejrychleji pryč. Je zoufalá a neví, jak tuto situaci vyřešit.

Snila o něm měsíce

Beata o vlastním bydlení v této lokalitě snila už měsíce. Je to svobodná, mladá žena, která dobře vydělává, a nedávno se odstěhovala od rodičů. Ti jí slíbili, že jí na byt přispějí, a ona na to nakonec přistoupila s tím, že si jejich peníze pouze půjčí a co nejrychleji je vrátí. Poradila se s makléřkou a uvědomila si, že ze všeho nejraději by si pořídila vlastní byt, aby do něj později mohla investovat.

Našla ten pravý pro sebe

Během dvou týdnů viděla velké množství bytů. Vybrala si nakonec přízemní byt s velkou terasou, ke kterému patřila dokonce i minizahrádka. Už začala snít o pěstování květin a opalování na lehátku, navíc milovala čtení knih venku. Byt byl krásný i vevnitř: prostor byl vzdušný a prosluněný, jelikož měl jednu stěnu celou prosklenou. Cena byla skvělá, majitelka údajně žila v zahraničí a potřebovala rychle peníze na nějaké investice.

klíče od nového domova iZdroj fotografie: Depositphotos

Těšila se na své sousedy

Beata se podle rad rodičů zeptala i na své sousedy, dostala informaci, že ve vedlejším bytě bydlí mladý pár. Byla nadšená, že zde bude mít společnost. Představovala si klidnou dvojici, která stejně jako ona miluje pohodu a klid. Rychle se do nového bydlení nastěhovala a byla v sedmém nebi. Jenže vše se brzy změnilo.

Začala noční můra

V následujících dnech se ukázalo, že nic není tak růžové, jako to na první pohled vypadalo. Za zdí každý den odpoledne křičely a pištěly děti. To, že mladý pár vedle nějaké děti má, jí realitní kancelář zatajila. Její obývací pokoj sousedil s obývacím pokojem sousedů, a děti si zde celé dny pouštěly pohádky, hádaly se, běhaly, dupaly a někdy také hrály fotbal.

Nemohla ani vyjít ven

Nejhorší byla situace v létě, kdy se Beata děsila vyjít i ven na terasu. Vedle ní za živým plotem totiž děti měly své minihřiště a bazének. Nyní přiznává, že si byt měla více proklepnout a rozhodně se se sousedy osobně sejít a popovídat si, než nemovitost zakoupila. Teď si přeje co nejrychleji zmizet, protože její byt je vším, ale určitě ne oázou klidu, jakou si přála. 

děti na houpačce iZdroj fotografie: Depositphotos

Vadné byty kolují

Realitní makléřka ze známé společnosti přiznává, že „vadné byty“ mezi lidmi často kolují dlouhé roky. Jde o místa, u kterých na první pohled není patrná žádná chyba, ale později se nedostatky rychle projeví. Jde často právě o hluk z okolí nebo o zápach z nedalekých podniků. Proto všem radí, aby vždy co nejdůkladněji prověřili stav nemovitosti a podnikli klidně několik návštěv, než do ní investují své peníze.

Jak byste se na místě Beaty zachovali?

Zdroj: KobietaXL
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články