Na její dceru si všichni ukazovali a za zády si šuškali. Jednou k ní přistoupil cizí muž a spustil na ni

Muž rozplakal maminku holčičky s Downovým syndromem. Rodiče s nemocnými dětmi to mají někdy hodně složité, ale jiní lidé jim mohou pomoci jen tím, co jim řeknou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Většina žen se již v těhotenství dozví o tom, zda jejich dítěti hrozí nějaké onemocnění nebo jiné postižení. Díky dnešním technologiím se tak přijde na řadu problémů velice brzy a ženy si mohou rozmyslet, jestli takové dítě odnosí, nebo ne. Pokud se rozhodnou nejít na potrat, mohou se mezitím předem připravovat na výchovu nemocného / handicapovaného potomka. Občas se však narodí dítě například s Downovým syndromem, přičemž to lékaři předem nezjistili.

Žena s handicapovaným dítětem

Jakmile se ženě narodí dítě a zjistí se hned po porodu, že má určitý handicap, je to pro mnoho rodičů velký šok. V takové chvíli musí zůstat silní a začít se zajímat o to, jak se o takového človíčka správně starat. Tato maminka jménem Pamela De Almeida se od malička stará o svou dceru, která se narodila s Downovým syndromem. Její dcera vyžaduje speciální péči a Pamela se o ni skvěle stará. Ostatní lidé si však na její holčičku Sofii neustále ukazují, pomlouvají ji a podivně se na ni dívají.

Chování cizích lidí

Matka si už zvykla, že se někteří lidé neumí chovat. Nejčastěji se setkává s podivnými pohledy nebo s jedinci, kterým nevadí koukat na její dceru i několik minut, a to i když se na ně Pamela dívá. Příkladem může být situace z kavárny, do které Pamela se svou dcerou chodí. Celý příběh se rozhodla napsat i na sociální sítě, jelikož se v ten den stalo něco, co vůbec nečekala.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ošklivé pohledy při posezení v kavárně

Jednoho dne si Pamela vyšla se svou dcerou Sofií do kavárny, aby si užily hezké odpoledne. Za tu dobu, co sem se svou holčičkou chodí pravidelně, už si zvykla na podivné pohledy lidí. Tentokrát si však v kavárně všimla žen, které upřeně sledovaly její dceru, a dokonce se natahovaly tak, aby viděly přes ostatní osoby. Jejich pozorování bylo velice nápadné, a proto se na ně Pamela začala také upřeně dívat. To jim však vůbec nevadilo a v jejich nevhodném chování pokračovaly dál.

Po chvilce Pamela znervózněla, což jí přišlo divné, protože si myslela, že už si zvykla. Tentokrát ji to ale zaskočilo a nevěděla, co má dělat. Za okamžik si všimla staršího páru, který se k nim blížil. Pamela si pomyslela, že se jde na její dceru podívat zblízka. Za malý moment však změnila úplně názor a mohla si zhluboka oddechnout, jelikož se muž usmál na její dceru a nabídl jí, aby si plácli. Sofie se ihned usmála a se starším mužem si plácla. Poté se představil se svou manželkou Pamele a bylo vidět, že chce Pamele něco říct.

Starší muž se rozpovídal

Muž se matky zeptal, zda jí může říct jeden dojemný příběh. Pamela souhlasila, a tak se starší manželský pár posadil k ní a její dceři a muž začal vyprávět. Řekl, že viděl v televizních novinách příběh jedné ženy, který jej hodně dojal. Této ženě se narodilo postižené dítě a ona se nyní musí hájit, protože si ho nechala a nešla na potrat, i když ji k tomu lékaři vybízeli. Podle muže je to dobře, jelikož si stála za svým názorem, a chápe ji.

iZdroj fotografie: Pexels

Podle něj je totiž nemožné ukázat, co člověk dokáže, když to nezkusí. Také je dle něj každý svým způsobem jedinečný a měl by dostat šanci. Než od matky odešli, podal jí ruku, rozloučil se i s její dcerou a Pamele řekl, že je to úžasná žena a její dcera je krásná. Chvilku poté se maminka rozbrečela, protože ji celá situace dojala.

Jak se podle vás měla Pamela zachovat k ženám v kavárně?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články