Na drahý nájem neměla peníze, z vlastní vůle se stala bezdomovcem. Dnes žije v autě, její život jí spoustu lidí závidí

Skoro všechny vydělané peníze ze dvou prací spolknuly náklady na bydlení. Někdy žena dokonce neměla ani na jídlo. Řekla si, že takhle už žít nechce.

auto i Zdroj fotografie: Thomas doerfer / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Netradiční formy bydlení postupně získávají na popularitě u mladé generace. Lidé bydlí v upravených dodávkách, maringotkách nebo třeba také v autech. Je to pro ně svobodnější a dobrodružnější, než zůstávat u rodičů. Postavit se na vlastní nohy se rozhodla i mladá žena, ale všechno nešlo podle plánu. Nejdřív žila spolu s několika spolubydlícími v pronajatém bytě. Jenže nájem byl příliš vysoký. Rozhodla se proto, že bude bydlet levněji ve svém autě.

Nemohla si dovolit drahý nájem

Za nájem pokoje ve společném bytě v kalifornském Sacramentu musela Nikita Crumpová měsíčně platit nájem kolem 10 tisíc korun. Měla dvě práce, aby si to mohla dovolit. Stávalo se, že neměla ani na jídlo. Žila jsem od výplaty k výplatě a měla jsem každodenní stres z toho, že buď použiji kreditní kartu, nebo se na svém účtu dostanu do mínusu,“ vypráví žena, která své zážitky začala sdílet na sociálních sítích.

Ze začátku se cítila trapně, že žije v autě, protože nemá na lepší bydlení. Lidem proto tvrdila, že tak hledá zábavu a nové zážitky. „Chovala jsem se, jako by to nebylo kvůli penězům, ale bylo,“ přiznává Nikita. I s ohledem na rostoucí ceny pohonných hmot ji bydlení ve voze vyjde mnohem levněji, než pronájem bytu. „Každý by měl vydělávat tolik peněz, aby si mohl dovolit žít a ne jen přežívat,“ dodává s tím, že to platí třeba o dostupnosti zdravějšího jídla pro nízkopříjmové skupiny obyvatel.

Začala vydělávat na sociálních sítích

Svůj minibyt na kolečkách si pečlivě uspořádala a naplánovala, aby se do něj vešlo všechno, co potřebuje. Na televizi se dívá na telefonu, který má zavěšený na opěrce hlavy. Snídá u stolku, který má zavěšený pod volantem. Vzhledem k tomu, že v autě nemá kuchyň, její strava se skládá převážně z trvanlivých potravin, jako jsou sendviče a arašídové máslo. Občas si dopřává i zdravější jídla z rychlého občerstvení. Když jde spát, obloží okna izolačním materiálem, aby nebylo vidět dovnitř automobilu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na sociálních sítích postupně posbírala tisíce fanoušků. Když zavěsí nové video, shlédnou ho i miliony uživatelů. Od ledna loňského roku začala vydělávat dost peněz na to, aby mohla žít jako influencerka na plný úvazek. Přestože je v podstatě bezdomovec, poskytuje rozhovory pro televizní kanály. „Můj život bezdomovce v autě se vyvíjí tak dobře, že jsem se rozhodla splnit si svůj sen. Koupila jsem si dodávku, kterou zrenovuji,“ uvedla Nikita.

Toaleta a koupelna je problém

Nejčastější dotaz, který dostává od fanoušků, se týká hygieny. Toaletu a koupelnu k dispozici nemá. Nikita to řeší tak, že chodí na veřejné záchody nebo do tělocvičny či ke kamarádce domů. V naléhavých případech, zejména během noci, si prostě na vhodném místě přidřepne za auto. Přestože kočovný život neplánovala, v současnosti jí vyhovuje. „Přestěhování do auta mi přineslo hodně radosti. Jsem šťastnější. Můj život se úplně změnil,“ dodává žena, která dřív pracovala jako prodavačka v obchodě s oblečením.

Co si myslíte o bydlení v autě?

Zdroj: Papilot
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články