Smutný rok 2021: Zemřela další hvězda Hollywoodu. Zbožňovaný herec se proslavil hity jako Maverick, Dr. House nebo M*A*S*H

Po desetiletém boji s Parkinsonovou nemocí zemřel jeden z nejproduktivnějších herců Hollywoodu, který hrál ve stovkách filmů a seriálů. Bylo mu 78 let.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hollywoodem žil i zemřel. Jeden z nejplodnějších herců americké filmové bašty opustil svět. I přesto, že dlouho trpěl zvláštní formou Parkinsonovy nemoci, natáčel filmy až do úplného konce. Herec Art LaFleur ztvárnil role v bezpočtu filmů i televizních seriálů, mezi nimiž nechybí ani Mentalista, Dr. House, M*A*S*H nebo Kutil Tim. O LaFleurově smrti informovala jeho manželka Shelley prostřednictvím svého Facebooku.

Podlehl po dlouhém boji s nemocí

„Po deset let dlouhé bitvě s atypickou formou Parkinsonovy nemoci Art LaFleur, láska mého života, opustil tento svět,“ napsala ve středu 17. listopadu Sehlley LaFleur na svůj facebookový profil pod společnou fotku se svým manželem.

„Byl to velkorysý a obětavý muž, což se přeneslo nejen do jeho herectví, ale důležitější bylo to, kým byl pro svou rodinu a přátele. Měla jsem velké štěstí, že jsem žila 43 let ve vztahu s mužem, který si mě vážil a kterého jsem zbožňovala,“ dodala Shelley ve svém příspěvku.

Hollywood byl jeho život

Art LaFleur se narodil 9. září 1943 v americké Indianě. Ve třiceti letech se odstěhoval do Los Angeles, aby si splnil svůj sen o práci v zábavním průmyslu. A opravdu, zanedlouho získal svou první roli ve filmu „Rescue from Gilligan’s Island“ (Záchrana z Gilliganova ostrova), kde si zahrál jednu z vedlejších rolí. Tím ale jeho filmová kariéra odstartovala a zastavila se teprve nyní, v okamžiku jeho smrti.

iZdroj fotografie: Pixabay
Hollywood byl jeho snem i životem. Art LaFleur tam žil přes čtyřicet let.

I přes svou vážnou nemoc se věnoval natáčení až do posledních chvil. Jeho posledním filmovým počinem byla komedie z roku 2019 s názvem Bring Me the Head of Lance Henriksen (Přineste mi hlavu Lance Henriksena), která se bohužel v Česku dosud nevysílala.

Za 40 let u filmu ztvárnil stovky rolí

Nejlépe oceňované snímky, ve kterých si zahrál, byly filmy dobrodružný western Maverick (1994), rodinné komediální drama Plácek (1993) a televizní film Kdo bude mít rád mé děti (1983). Diváky bavil ve druhém a třetím díle vánoční komediální série Santa Claus a zahrál si i celou řadu epizodních rolí v oblíbených televizních seriálech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedná se především o seriály Mentalista, Dr. House, Odložené případy nebo třeba M*A*S*H a další. Jeho vysněná herecká kariéra trvala bezmála 40 let. Během této doby ztvárnil role celkem ve 237 filmových, seriálových a krátkometrážních snímcích, což ho činí jedním z nejproduktivnějších herců Hollywoodu.

Které filmy, ve kterých hrál Art LeFleur, se vám líbily nejvíc?

Zdroj: LATimes, ČSFD

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články