Tragická zpráva pro fanoušky seriálu Přátelé. Svět opustil jedinečný herec, který si zahrál nezapomenutelnou roli. Filmový průmysl je v slzách

V říjnu zesnul oblíbený herec z kultovního seriálu Přátelé. Proslavil se díky své nezapomenutelné roli manažera kavárny Central Perk.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem David Bjerke
                   

Představitel Gunthera ze seriálu Přátelé zemřel 24. 10. 2021 v pouhých 59 letech na rakovinu prostaty. Nemoc mu byla diagnostikována už v roce 2018, bohužel již v pokročilém stádiu. Do poslední chvíle se o něj starala jeho manželka Jennifer Carno, o které prohlásil, že je to láska jeho života, v časech dobrých i zlých, a tedy i v nemoci.

Kdo byl James Michael Tyler

Proslavil se především díky své roli v seriálu Přátelé, kde si zahrál manažera kavárny Central Perk. Objevil se ale i v seriálu Sabrina mladá čarodějka. Vystudoval Clemsonovu univerzitu obor geologie. V roce 1988 se přestěhoval do Los Angeles, kde dostal místo asistenta produkce a tak byl o krok blíže k filmu. O pár let déle dostal svojí první roli. Měl mnoho koníčku, skládal hudbu, hrál na klavír ale našel si čas i na hraní golfu nebo tenisu.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený FrIeNdS (@funny.friends.memes)

Role Gunthera v Přátelích

V seriálu si zahrál manažera kavárny a obsluhoval celou partu přátel. Díky jeho jedinečnosti získal právě tuto roli. Také protože byl jediný z uchazečů, který uměl obsluhovat kávovar i přesto, že se káva při natáčení nepřipravovala. Zahrál si ve více jak 80 dílech. V roce 2021 se objevil i v očekávaném setkání Přátel, ale pouze prostřednictvím video vzkazu. V té době už se necítil dobře a tak se setkání odmítl zúčastnit. Všichni ho podporovali a dodávali mu silu.

Kolegové na něj vzpomínají jen v dobrém

Tylerovi hvězdní přátelé na něj vzpomínají jen v dobrém. Po jeho smrti představitel Joeyho napsal na sociální síti, že vždy bude vzpomínat na to, kolik srandy spolu zažili a že jim všem bude moc chybět. Ostatní herečtí kolegové se připojili a napsali jak moc jim bude chybět a děkovali, že si s ním mohli zahrát a poznat ho.


iZdroj fotografie: Uživatel Various / Creative Commons / CC BY-SA

Všichni budou na Tylera vzpomínat vždy jen v dobrém. Jeho role, ač nebyla jednou z hlavních, je nezapomenutelná a bez něj si nikdo nedokáže seriál představit. Byl velice zábavný a všichni kolegové ho měli opravdu rádi.

Měli jste Jamese Michaela Tylera jako seriálového Gunthera rádi?

Zdroj: Nbcnews

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 856 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď