Zemřel legendární Leon Spinks ve svých 67 letech

Leon Spinks, legendární hvězda, která porazila nejen Aliho Muhammada, zažila také vzlet do výšin i pád na dno. Bohužel nás navždy Spinks opustil - odešel do boxerského nebe!
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Někdo miluje lehké sporty, jako je fotbal, házená, nohejbal, jiní zase milují tvrdé sporty, jako je například box. A pokud se boxu věnujete, jistě vám neušla tato tragická zpráva. Boxerský svět ztratil legendu Leona Spinkse. Ve svých 67 letech podlehl zákeřné rakovině. Jednalo se o výraznou osobnost. Proslavil se především díky poražení Muhammada Aliho a mnoho jiných známých legend.  Smutná událost pro mnoho boxerských fandů

Není pochyb o tom, že smrt Leona Spinkse zasáhla celý svět, především ten boxerský svět. Patřil mezi nejlepší bojovníky v polotěžké a těžké váze, ale bohužel podlehl v relativně nízkém věku v Hendersonu, poblíž luxusního města Las Vegas.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Legendární boxer zemřel

Spinks za svůj život zažil opravdu ohromující kariéru, která ho vynesla až k výšinám. O tom také vypovídá poražení zmíněného Muhammada Aliho.

Lidé do Leona nevkládali naději

Když se chystal zápas Ali versus Leon, lidé tomuto zápasu nevěřili a očekávali Leonovu porážku. Hodněkrát bylo zmíněno, že Spinkse nemá žádnou šanci tento zápas dotáhnout až na vrchol. I když zvítězil první střet, v odvetě prohrál. Zlatou medaili získal až v roce 1976 v Montrealu.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Leon Spinks byl ve světě boxu pojem

Poté, co srazil k zemi druhou legendu Aliho, byl prohlášen dalších sedmnáct let za krále boxu. Bohužel ale veškerá sláva padla na jeho bedra a kvůli vysokým financím a znatelné slávě měl velké potíže s drogami, a dokonce měl potíže i se zákonem, kdy byl trestně stíhán.

Po dlouhé kariéře boxu odešel do předčasného důchodu a poté se s tímto světem rozloučil. Podle některých mediálních zpráv pracoval ještě v důchodu jako hotelový správce a později jako prodejce rychlého občerstvení.   

108 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 910 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví