Světem otřásla velmi smutná zpráva. Ve věku 93 let zemřel oblíbený komik, kterého si pro jeho osobitý humor zamilovaly miliony lidí

V úctyhodném věku zemřel populární komik, člověk s velkým srdcem, a ještě větším úsměvem. Proslavil se originálním a mnohdy také pěkně ostrým humorem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Originální a naprosto neotřelý. To byl humor slavného komika Jackie Masona, který se tímto způsobem zapsal do podvědomí celé řady lidí. Poslední informace o této osobnosti však úsměv nepřináší. Oznamuje totiž velmi smutnou zprávu o jeho úmrtí, ke kterému došlo 24. července 2021 v New Yorku.

Člověk s velkým srdcem, a ještě větším úsměvem

Jackie Mason byl americký herec a především komik, kterého si řada lidí jistě pamatuje pro jeho neotřelý, vskutku originální a mnohdy také pěkně ostrý humor. Tím však dokázal vyvolat úsměv a smích nejen u lidí v pódiu, ale také za obrazovkami televize. Pro mnohé se tak stal dokonce vzorem a každý kdo jej znal osobně si nemůže vynachválit jeho osobnost.

iZdroj fotografie: Uživatel Greg2600 / Creative Commons / CC BY

Ta byla podle slov přátel i kolegů velmi dobrácká a Jackie byl nejen skvělým komikem, který uměl lidem zlepšit náladu i v těžkých chvílích, ale také skvělým člověkem. Sám sebe však označoval za pouhého pozorovatele, který se sledováním lidí sám učil vtipům i humoru. Tyto vtípky pak později zkoušel na svých přátelích. „Raději ze sebe udělám hlupáka před dvěma lidmi pro nic za nic, než před tisíci, kteří si zaplatili lístek“, říkával s pokorou o svém umění humoru.

Smrt, která všechny velmi zasáhla

Ačkoliv se Jackie Mason dožil vskutku úctyhodného věku 93 let, byla jeho smrt zásahem pro všechny. Po tom, co dva týdny ležel se zdravotními problémy v nemocnici na Manhattanu, se mu rázem přihoršilo natolik, že to jeho tělo nezvládlo a v sobotu, 24. července v 18 hodin zemřel. Podle slov lékařů měl však až do poslední chvíle vždy nějakou vtipnou poznámku, která uměla rozveselit celý personál nemocnice, který se kolem Jackieho pohyboval.

Komik, který bude světu chybět

Jackie Mason byl mezi komiky skutečným talentem. Z nočních klubů Catskills se propracoval až na Broadway a na své cestě sklízel nemalé úspěchy. Zábavné show byli jeho přirozeným prostředím, a dokonce se dostal i na vystoupení před samotnou královnou. Sám však žil skutečně pokorným a odevzdaným životem a za svůj talent děkoval především Bohu.

iZdroj fotografie: Modesto Speed / Creative Commons / CC BY

Když se jej lidé ptali na práci komika, řekl jen: „Člověk se musí cítit emociálně neplodný nebo prázdný a frustrovaný, aby se mohl stát komikem. Nemyslím si že lidé, kteří se cítí příjemně nebo šťastně, jsou motivováni stát se komiky. Jste ochotni zaplatit vysokou cenu, abyste získali tuto pozornost.“ Když se jej však někdo zeptal na osobní nebo životní problémy, s úsměvem vždy odvětil, že o žádných neví.  

Zdroj: CBS News

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články