Zemřel oblíbený profesionální komik a především hvězda populárního seriálu. Celý svět je zarmoucen a vzdává mu úctu

Komik, spisovatel, moderátor herních show – tato povolání si zvolil již zesnulý muž, který se narodil v Minnesotě. Svou kariéru začal v televizní komedii.

socha anděla, pohřeb i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Louie Anderson se poprvé objevil v televizní komedii v roce 1984. Debutoval tehdy v TV stand-up v Tonight Show. Scéna byla symbolem Andersonova postoje. Vtipkoval o váze, rodině i o vyrůstání na Středozápadě. Tato scéna odstartovala jeho kariéru a vedla k četným nočním vystoupením a nejrůznějším speciálům. V roce 1994 vytvořil animovaný seriál, fiktivní verzi jeho dětství.

Byl léčený v nemocnici

Herec Louie Anderson zemřel ve věku 68 let. Jeho diagnóza zněla difuzní velkobuněčný B-lymfom. Léčený byl v nemocnici v Las Vegas. Známého komika navštívil v nemocnici jeho kolega Pauly Shore, který pak o své návštěvě fanoušky informoval na sociální síti. Napsal, že s těžkým srdcem sdílí zprávu po opuštění nemocnice v Las Vegas. „Dovolte mi se rozloučit, stále je s námi, ale mějte ho ve svých srdcích a modlitbách,“ napsal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Anderson v loňském roce hovořil s médii o tom, jak 11. září změnilo způsob, jakým komici přistupovali ke své práci. Hovořil také o své mamince, která byla inspirací jedné z jeho postav. Prý nejprve netušil, co publiku řekne, ale potom mu došlo, že je potokem pečujících a utěšujících lidí. „Buďte milí k lidem. Nikdy nevíte, jaký měli den, než vás potkali,“ vyjádřil se k publiku slovy své maminky. Prý byl ten večer i zábavný, ale také přemýšlivý a pro někoho velmi uklidňující.

Vzpomínají na něj kolegové

Za Košíkáře vyšlo prohlášení o Andersonově smrti. „Jsme hluboce zarmouceni úmrtím našeho drahého přítele Louie Andersona. Louie nás a fanoušky těšil čtyři nádherné sezóny bravurním výkonem v roli Christine Baskets. Za to byl svými vrstevníky oceněný cenou Emmy za vynikajícího herce ve vedlejší roli v komediálním seriálu. Byla to pro něj riskantní role, ale přijal ji s nebojácností a radostí. To prokázalo jeho brilantnost. Byl skutečným profesionálem v každém smyslu.“

Na sociálních sítích na něj vzpomíná také spousta fanoušků, obdivovatelů, spolupracovníků, svěřenců a kolegů. Také přátelé vzdávají Andersonovi úctu takovým způsobem, který měl rád. Sdílejí klipy, pasáže z jeho tvorby, společné fotografie z různých akcí, ale také vtipné momenty nebo anekdoty. Mimo jiné mu vzkaz poslali Michael McKean, Henry Winkler nebo Gilbert Gottfried. Odešel skvělý člověk, ale jeho odkaz tu po něm nadále zůstane a bude žít.

Jak si pamatujete Louie Andersona vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla