Všemi zbožňovaný herec prohrál svůj boj s rakovinou a navždy opustil náš svět

O hercově smrti informoval na sociálních sítích jeho dlouholetý partner. Dle jeho slov bojoval umělec s rakovinou velmi statečně.

Hořící svíčky ve tmě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zahraniční filmový a divadelní svět truchlí nad smrtí výborného a oblíbeného herce, který ztvárnil mnoho rolí nejen před kamerou, ale také v divadle. Nejvíce jej proslavila role ve slavném a velmi populárním seriálu, kde si zahrál hned v několika sériích. Bohužel jeho další herecké výkony již nikdo neuvidí. Umělec podlehl rakovině, se kterou bojoval pět měsíců.

Svůj boj prohrál po pěti měsících

Do hereckého nebe odešel ve svých čtyřiasedmdesáti letech Ian Gelder, který byl známý především ze seriálu Hra o trůny, kde ztvárnil roli Kevana Lannistera. Dále si zahrál ve filmu Pán času či Quers. Tento britský umělec byl velmi oblíbeným hercem, jenž hrál nejen ve filmech a seriálech, ale zářil také na divadelních prknech. Jeho smrt oplakává rodina, přátelé, kolegové i fanoušci.

V prosinci si Ian vyslechl zničující diagnózu, a to rakovinu žlučových cest. Jak ale uvádí i web Blesk, nemoc u něj měla velmi rychlý průběh. Svůj boj s touto zákeřnou chorobou totiž prohrál po pouhých pěti měsících. Dle svého partnera s ní ale bojoval statečně a nehodlal se jen tak lehce vzdát. I proto nikdo z blízkých nečekal, že zemře tak brzy, všichni doufali, že rakovinu nakonec porazí.

Hercovu smrt oznámil na sociálních sítích jeho manžel

O hercově smrti informoval na svém instagramovém profilu jeho manžel Ben Daniels. Jejich krásný a harmonický vztah započal v roce 1993, byli spolu tedy nádherných a dlouhých jednatřicet let. „S obrovským smutkem a těžkým srdcem rozbitým na milion kousků píšu tento příspěvek, abych oznámil úmrtí svého drahého manžela a životního partnera Iana Geldera,“ píše Daniels ve svém příspěvku na sociálních sítích.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ben (@bendanielsss)

Na fotografii, k níž Ianův manžel napsal oznámení o úmrtí, vypadají oba šťastně a spokojeně, přestože byla pořízena o Vánocích, a tedy po třítýdenní hercově hospitalizaci v nemocnici. „Byl to nejlaskavější, nejštědřejší, temperamentní a milující člověk. Byl to úžasný herec a každý, kdo s ním pracoval, byl dojat jeho srdcem a světlem. Upřímně nevím, co bych bez něj po svém boku dělal. Se svou strašlivou nemocí se vyrovnal s takovou statečností, bez sebelítosti,“ teskní zdrcený Daniels.

Zákeřná rakovina tak přemohla dalšího slavného herce. Na DámskémDeníku jsme totiž informovali o smrti umělce, blízkého přítele Toma Hankse, který také prohrál boj s touto nemocí.

Co říkáte na jeho herecké výkony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články