Světoznámá kapela utrpěla citelnou ztrátu. Zemřel jeden z jejích legendárních členů, který stál u zrodu fenoménu

Fenomenální kapela ztratila jednoho ze svých členů – muže, který byl uveden do Rockové síně slávy. Toho, který stál u zrodu fenoménu, jenž v celé naší historií nemá obdoby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Koncem předchozího měsíce zemřel nečekaně muž, který změnil směr světových dějin. Bez jeho přičinění totiž vůbec nemusela existovat ani kapela, ani světoznámé skladby, které si možná broukáte doma ve sprše. Jeho skon oplakávají miliony fanoušků po celém světě a svůj respekt vyjadřují i slavné osobnosti. Charles Robert Watts byl mužem, před kterým můžete upřímně smeknout. Jeho celoživotní dílo bude žít dál – ve vašich srdcích (a reproduktorech).

Jeden z nejlepších bubeníků v historii

Když se ráno 24. srpna 2021 začaly množit příspěvky vyjadřující poctu právě zesnulému světoznámému bubeníkovi, srdce nejednoho fanouška zasáhla těžká rána. Charlie Watts byl nedílnou součástí The Rolling Stones přes šedesát let. Dne 24. srpna 2021 nicméně odešel ve věku 80 let na věčný odpočinek a po sobě zanechal manželku Shirley Shepherdovou, dceru Seraphinu a vnučku Charlotte. Pozůstalá rodina nyní prosí o respektování soukromí, aby se mohla se smutnou událostí vyrovnat.

Bubeník zemřel v nemocnici v ranních hodinách obklopený svojí rodinou. Zdali jsou na vině komplikace spojené se zákrokem, jenž podstoupil začátkem srpna, nebo zákrok zlepšení zdravotního stavu nepomohl, lze jen spekulovat. Čiré spekulace jsou také ohledně příčiny jeho úmrtí – v roce 2004 se Watts léčil s rakovinou krku. Faktem však zůstává, že se jedná o jednoho z nejlepších bubeníků v historii. Jeho přičiněním se ze začínající kapely stal světový fenomén. Jako jeden z mála však dokázal obrovské slávě odolat a udržel si pro hudbu vášeň.

Poctu vzdávají slavní po celém světě

Ze zástupu těch, kdo se připojili se svými kondolencemi na dlouhý seznam truchlících, jsou kupříkladu Ringo Starr (The Beatles), Paul McCartney, Elton John, Brian May (Queen) či Brian Wilson (Beach Boys). Všichni se shodují, že šlo o výjimečného a velmi talentovaného muže, jenž zásadně ovlivnil hudební scénu. Nikoliv však jen svým bubenickým umem – jeho základní rytmus se stal legendárním – ale také nápady na realizaci scén jednotlivých koncertů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený The Rolling Stones (@therollingstones)

Společně s dalšími šesti členy The Rolling Stones byl Charlie Watts uveden do Rockové síně slávy. Zajímavostí je, že Watts zpočátku neměl příliš velký zájem se začínající kapelou spolupracovat. Kapela ho přesvědčovala bezmála rok, než se k ní v lednu 1963 přidal. Nicméně Charlie nikdy nelitoval – vždy uváděl, že je rád, že může hrát a být součástí kapely. Dalšími, kdo mu vyjádřili poctu, jsou například Joan Jett, Lenny Kravitz, Glen Matlock (Sex Pistols) či zpěvák Curtis Stigers.

Zdroj: BBCnews

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články