Tatiana Dyková svým komentářem ke KVIFF mnohé zklamala. Soška pro ni prý není důležitá

Manželé Dykovi mají na Vary jiný názor než všichni ostatní. Doby, kdy Tatiana zpívala v říčce, která protéká městem, jsou nenávratně pryč.

Tatiana Dyková i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Herečka Tatiana Dyková překvapila, když řekla svůj upřímný názor na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Mnozí si ji totiž pamatují jako královnu tamních večírků. Tomu je však konec. Festivalový mumraj, party a alkohol vyměnila za poklidnou atmosféru přírody. Ve Varech tentokrát strávila pouze pár hodin a netoužila zde zůstat ani o chvíli déle.

Cenu nezískala

Festival přilákal pozornost herečky především kvůli zcela novému filmu Citlivý člověk. Ten byl totiž nominován v hlavní soutěži o Křišťálový glóbus. Dyková vynechala slavnostní zahájení sjezdu české smetánky a potvrdila, že má její účast, byť krátká, pouze pracovní podtón. Deníku Aha! prozradila: „Už jsem tu měla víc filmů, naposledy Domácí péči, ale žádnou cenu jsem zatím nezískala.

„Sama o sobě není tak důležitá, byť je ta cena fyzicky krásná.“ Hereččin postoj k celé akci je poměrně kontroverzní vzhledem k profláklému skandálu s karlovarskou říčkou. U příležitosti narozenin Jiřího Macháčka se tehdy Tatiana Vilhelmová a Aňa Geislerová vydaly na afterparty do říčky Teplé, která protéká městem. Nechyběly bublinky alkoholu a hlasité zpívání.

Karlovarský ďolík nedává

Festivalová atmosféra Dykové příliš nesedla: „Ne, vůbec. Dneska a pryč! Je to pro mě náročný. Já už tady ten ďolík moc nedávám…“ Těžko říct, co stojí za změnou jejího pohledu na celou tuto společenskou událost. Herečka upřednostňuje klid a pohodu. Je pravda, že té si ve Varech hýřících slavnými osobnostmi zrovna moc neužije. S manželem Vojtou Dykem odjeli z festivalu, co nejdřív to šlo.

Tatiana Vilhelmová Dyková a Vojtěch Dyk iZdroj fotografie: Nextfoto

„Už jsem tu dlouho nebyla, protože upřednostňuji klid. A když film, tak si to chci v klidu doprožít. Jsou tu sice neskutečně kvalitní filmy, ale není tu prostor to celé vstřebat.“ Vojta Dyk tak s manželkou pouze obecně podpořili filmovou tvorbu. Již zmíněný film Citlivý člověk se svým žánrem zaměřuje na lidské nitro a všechny jeho vnitřní aspekty. Radosti, ale také smrt a nemoci.

Jak působí letošní filmový festival na vás?

Zdroj: Aha!
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články