Škola uspořádala soutěž, při které si žáci olizovali nohy. Sledovanost videa měla vydělat peníze na charitu

Při školní soutěži, díky které měly být vybrány peníze na charitu, museli studenti olizovat nohy svým spolužákům. To pobouřilo nejen rodiče, ale i Ministerstvo školství.

škola i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vybírat peníze na charitu je samozřejmě obdivuhodné. Záleží ale na tom, jakým způsobem jsou finance získávány. Jedna americká škola zašla při této činnosti až příliš daleko, což bylo potvrzeno zveřejněným videem. To pobouřilo mnoho rodičů i internetových uživatelů, kteří jasně tvrdí, že v této oblasti škola velmi pochybila a své žáky zesměšnila a zneuctila.

Museli spolužákům z nohou olizovat arašídové máslo

Střední škola v americkém státě Oklahoma se zapojila do charitativní sbírky. Cílem všech zúčastněných bylo vybrat co nejvíce peněz pro místní kavárnu, která zaměstnává lidi s handicapem. Jak uvádí i web DailyMail, studenti museli za účast v soutěžích zaplatit symbolickou částku. Většina z těchto aktivit byla normální a nevzbuzovala zvláštní pozornost. Jedna z nich však pobouřila mnoho lidí.

Soutěž spočívala v tom, že měla část studentů na nohou namazáno arašídové máslo, přičemž jim měli jejich spolužáci tuto sladkou pochutinu z končetin slízat. Video z této aktivity bylo zveřejněno na Twitteru a vzbudilo opravdu bouřlivou reakci všech sledujících. Nahrávku viděli i členové Ministerstva školství, kteří okamžitě zahájili formální vyšetřování. Škola se za tento incident omluvila.

Mnoho lidí žádá pro vedení školy odpovídající trest

Vedení školy se k celé situaci vyjádřilo s velkou lítostí nad tím, že zaměstnanci nedokázali zachovat důstojnost svých studentů. Organizace, pro kterou byly finance vybírány, se nyní potýká s velmi nepříjemnými nadávkami a kritikou za to, že byla vůbec schopna přijmout peníze, které pocházejí z tak hnusného činu. Jak se totiž škola pochlubila, bylo vybráno přes 150 tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 3,5 milionů korun.

Tento incident je nyní vyšetřován a většina lidí doufá, že bude po zásluze potrestán. Rodiče zúčastněných studentů volají po patřičném trestu. Jejich děti totiž byly zesměšněny, přes což se mnozí nemohou přenést. Tato situace by se dala přirovnat k případu, kdy učitelka donutila své žáky strčit hlavu do kbelíku s močí a o němž jsme vás na DámskémDeníku již informovali.

Co si o tomto incidentu myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články