8letý chlapec si doma stěžoval na svou učitelku. Donutila jeho i ostatní spolužáky, aby strčili hlavu do kbelíku s močí

Neuvěřitelný případ řešili rodiče malého chlapce, který spolu se svými spolužáky musel na příkaz učitelky strčit hlavu do kýblu s močí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když rodiče posílají své děti do školy, očekávají, že učitelé budou schopni naučit děti dobrým hodnotám a poskytnout jim náležité vzdělání, které jim pomůže být společenskými, laskavými a chytrými lidskými bytostmi. Pedagogové musí tuto odpovědnost brát vážně. Hrají totiž důležitou roli při rozvoji osobnosti dětí. Jejich úkolem je učit, vést, inspirovat a formovat dětskou mysl. Existuje však pár učitelů, kterým se někdy jejich práce vymkne z rukou, když se snaží udělit „spravedlivý“ trest.

Opravdu špatný den ve škole

Příběh se udál v roce 2016 malému chlapci, který se otci svěřil se svým hrozným zážitkem. Vyprávění pobouřilo nejen rodiče, ale také mnoho internetových uživatelů. Když přišel kluk ze školy, zeptal se ho jeho tatínek Shawn, jak se ten den měl. Chlapec mu smutně odpověděl, že opravdu špatně. „Je ti 8 let a jsi ve druhé třídě, jak moc špatný tvůj školní den mohl být?“ zeptal se tenkrát Shawn svého syna. Po delším zaváhaní se klučina rozhodl, že tátovi řekne, jak hrozný zážitek má za sebou.

Chlapec vyprávěl, že měli ve třídě kbelík s hračkami. Neví, kdo nebo proč to udělal, ale jeden z jeho spolužáků se do této nádoby vymočil. Kluci to nijak neřešili, avšak jen do té doby, než na tento čin přišla jejich učitelka. Velice se rozzlobila a žáků se ptala, kdo se do kýblu vyčůral. Lamentovala, jak je to odporné, že se takové věci nedělají. Navíc když už nejsou žádná malá mimina, ale osmiletí studenti. Nikdo se samozřejmě nepřiznal. A tak přišla kantorka, která měla šestadvacetiletou praxi, s příšerným nápadem, jak to zjistit.

nádoby, několik kbelíků iZdroj fotografie: Pixabay

Žáci dostali nechutný trest

Donutila všechny žáky, kteří byli ve třídě, aby strčili hlavu do onoho kbelíku s močí a očichali ho. Poté jí měli říct, kdo podle nich do nádoby močil, protože si byla jistá, že ho po čichu poznají a viník bude odhalen. Studenti museli její příkaz uposlechnout. Jeden po druhém tedy očichávali pomočený kýbl a snažili se poznat, o čí moč se jedná. Samozřejmě nikdo z nich nepoznal, kdo hračky v nádobě počůral, a dotyčný se ani nepřiznal. Aby toho nebylo málo, učitelka napsala všem poznámku, že děti mohly být vystaveny tělním tekutinám.

Shawn byl v naprostém šoku a zprvu nevěděl, zda má svému synovi věřit. Když ale viděl, jak psychicky špatně na tom je, neměl pochyb o tom, že mu říká pravdu. Otcův údiv rychle vystřídala zlost, kterou na učitelku měl. Hned druhý den se vydal do školy, aby mu bylo toto nepřijatelné chování vysvětleno. Nedokázal pochopit, jak někdo mohl přimět děti ve druhé třídě základní školy něco takového udělat.

Vedení školy dělá, jako by se nic nestalo

Bez jakýchkoli obstrukcí podal vedení školy formální stížnost na danou kantorku s odkazem na neprofesionální chování. Jak mu ale bylo hned jasné z reakce ředitele, škola se tuto situaci snažila zamést pod koberec a dělat, jako by se to nikdy nestalo. To tak ale otec nechtěl nechat.

učitelka před tabulí ve škole iZdroj fotografie: Pexels

Jak se vedení školy později vyjádřilo, přijali příslušná opatření, aby se zajistilo, že se takové jednání již nebude opakovat. Dali Shawnovi možnost přesunout syna do jiné třídy, aby jej dotyčná pedagožka již neučila. To ale jeho otci nepřišlo fér, protože by nebyla potrestaná správná osoba. O tom, zda učitelka dostala nějakou důtku či napomenutí za ponižování studentů, nikdo neslyšel. Takže s největší pravděpodobností vyvázla tato kantorka s čistým štítem.

Co říkáte na výmysl paní učitelky?

Zdroj: Nbc12
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články