Šel se psem na procházku a už se nevrátil: „Říkal, že spolu zestárneme. Pak utekl, protože prý nesnese rutinu,“ nechápe žena

Muž šel na procházku se psem, ale domů se už nevrátil. Přestože své ženě sliboval, že spolu zestárnout, měl naprosto jiný plán.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Do redakce přišel dopis od čtenářky Jiřiny, která v něm popisuje svůj životní příběh. Dlouho váhala, zda jej napsat, ale nakonec se rozhodla. Ráda by tím podpořila všechny ženy, které si zažily stejné nebo podobné trápení, jež prožívala, když ji bez varování opustil manžel. Jednoho dne odešel na procházku a už se nevrátil. Přestože v tu chvíli myslela, že se jí zhroutil svět, nakonec vše dopadlo lépe, než by si kdy myslela.

Bylo jim spolu dobře, tedy tak to cítila ona

Paní Jiřina Novotná je majitelkou realitní kanceláře a její manžel vlastní velkou firmu. Nikdy neměli nouzi o peníze, naopak žili v luxusu a dopřávali si jen to nejlepší. Když se jim narodily děti, zahrnovali je velkou láskou, a přestože byli bohatí, učili je skromnosti a dobročinnosti. Vychovali z nich slušné lidi, za což na sebe byli patřičně pyšní. Když jejich potomci vyrostli, našli si partnery a odstěhovali se, zůstali manželé Novotní ve velkém domě sami se psem, kterého si pořídil její muž.

Byli šťastní a paní Novotnou by nikdy nenapadlo, že je něco špatně. Manžel jí vždy říkal, že spolu zestárnou, ať se ničeho nebojí, že ji nikdy nenechá samotnou. A ona mu věřila. Jednoho srpnového dne se však ukázalo, že měl její muž úplně jiné plány, o jakých ona ale neměla nejmenší tušení. Když zpětně přemýšlela nad celou situací, usoudila, že musel mít vše promyšlené a dlouho naplánované.

Vše musel mít dlouho dopředu vymyšlené

V sobotní podvečer řekl manžel paní Novotné, že se jde projít na procházku se psem, ostatně jako každý den. Ona souhlasila a užívala si ještě poslední sluneční dotyky na terase. Když se dlouho nevracel, volala mu, ale nebral jí telefon. Měla hrozný strach, nevěděla, co se děje. Až kolem půlnoci jí od něj přišla SMS: „Nevolej, ozvu se sám, vše vysvětlím.“ Paní Novotná nechápala, oč jde. Až druhý den její manžel přišel domů, ale bez psa. Řekl jí, že už takto dál nemůže žít a tato rutina jej doslova zabíjí. Odešel za ženou, kterou paní Novotná znala. Byla to jejich právnička.

Přestože nebyla vůbec mladší ani krásnější než jeho manželka, měl toho s ní spoustu společného. Dle jeho slov konečně našel ženu, s níž se nenudí a může podnikat vše, co má rád. Paní Novotná uznala, že ona s ním nikdy nechtěla sdílet jeho koníčky. Pan Novotný nechtěl dělat problémy, nechal své ženě celý dům, vzal si jen pár osobních věcí. Dětem vše vysvětlil sám. Jeho žena to velmi těžce nesla a nedokázala se smířit s tím, že ji opustil, i přestože jí sliboval, že to nikdy neudělá. Nemohla to pochopit.

Dlouho byla sama, myslela si, že už nikdy nepocítí lásku. Až jednoho dne poznala Marka, klienta, se kterým, jak po několika schůzkách zjistila, měla hodně společného. Velmi si rozuměli, měli stejné záliby i humor. Bláznivě se do sebe zamilovali. Přestože je dělí přes 200 km, vídají se často, ale o společném bydlení nepřemýšlejí. Vyhovuje jim to tak, jak to je. Nyní je konečně zase šťastná. „Proto, dámy, které jste na tom podobně, jako jsem byla já, nevěste hlavu, vše zlé je pro něco dobré. Neztrácejte naději a užívejte si života, ten pravý na vás někde čeká,“ píše tato povzbuzující slova paní Novotná.

Co si o tomto příběhu myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články