Na „blešáku“ si zakoupil vlajku, protože na ní zahlédl vzkazy. Vypátral její původ a teď vypráví mariňákův smutný příběh

Na bleším trhu se dá sehnat kvantum zajímavých a mnohdy i cenných věcí. Jednu takovou objevil muž, který narazil na vlajku, jejíž hodnota je nedozírná.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bleší trhy jsou v USA velmi oblíbené a mnoho lidí je s radostí vyhledává. Chodí po nich lovci pokladů, kteří nemají tušení z čím odejdou, ale i takoví, kteří si na něj jdou pro jednu konkrétní věc. Walter Brown, který šel na bleší trh pro pouzdro proto věří, že jeho nález je zázrakem. Normálně se totiž takovým místům vyhýbá a když už na nějaký bleší trh jde, tak pouze pro to co chtěl a nějak se po něm nerozhlíží.

Jeho pozornost upoutala vlajka

Když však procházel uličkami, všiml si americké vlajky. Nevěděl co na ní vidí, dokud ji nevzal do rukou a nerozložil. Jakmile si uvědomil, že je celá pokrytá srdcervoucími vzkazy, došlo mu, že jde o něco důležitého. Okamžitě proto zavolal svoji ženu, aby si jeho objev také prohlédla. Manželovo nadšení z této vlajky naprosto podpořila a učinili spolu proto rozhodnutí tento poklad koupit za jakoukoliv cenu.

Vlajka je naštěstí nepřišla na nějak velké jmění a její původní majitelé se spokojili s 5ti dolary (což je něco okolo 115 korun). Své podezření o původu této vlajky jim pomohl potvrdit jejich syn, který je shodou okolností mariňák. Šlo totiž o velmi výjimečný kousek. Dostávají jej totiž pozůstalí po mariňácích, kteří zemřou ve službě. Mnohdy jsou na nich jako v tomto případě vzkazy od jejich parťáků, které se k nim mají touto formou dostat na druhou stranu.

iZdroj fotografie: S vědomím Patsy Maciel

Rodina se ji rozhodla doručit

Tato vlajka patřila muži jménem Lance Cpl. Fred Maciel, který nepřežil cestu vrtulníkem při službě v Iráku. Naštěstí jim dnešní doba plná sociálních sítí značně usnadnila zkontaktování jeho rodiny. Postačila jim pouze chvilka a jejich děti kontaktovali maminku pozůstalého hrdiny jménem Patsy Maciel. Brownovi se rozhodli, že toto není předmět, který by měl kdokoli obdržet poštou a vydali se tak s celou rodinou na cestu, aby vlajku předali ručně.

Srdcervoucí předání se uskutečnilo u hrobu zesnulého mladíka. Matka tak po celých 10ti letech obdržela památeční předmět, který se za nejasných okolností objevil na bleším trhu, kde jej našel ten správný člověk. Tímto vstřícným gestem Brownovi dokázali, že předměty mohou mít i mnohem důležitější hodnotu než je ta peněžní.

Co nejcennějšího jste na bleším trhu objevili vy?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení