Překvapivé vystoupení vyvolalo u diváků bouřlivé ovace. Co začalo jako hra jednoho pianisty, skončilo jako show obřích rozměrů

V talentových soutěžích se každý vystupující snaží přijít s něčím revolučním. Toto umělecké uskupení zaplnilo celý sál a zvedlo ze sedadel i zkušené porotce.

odhalena-opona-v-divadle i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Talentové soutěže se stále těší velké oblibě a soutěžící se každý rok snaží posunout laťku o trochu výš. Ať už se jedná o kostýmy, extrémní představení či celkové provedení show, udělají vše pro to, aby byli diváci jak v hledišti, tak i doma u obrazovek co nejvíce překvapení a šokovaní. Při tomto vystoupení hudebního uskupení v britské talentové soutěži, které můžete vidět na videu, se to povedlo na jedničku a diváci odměnili umělce bouřlivou reakcí.

Nenápadný začátek vystoupení

Když přišel na pódium hudebník a posadil se za klavír, jen málokdo čekal, že jim vystoupení v příštích minutách vyrazí dech. Jakmile začal pianista hrát slavnou písničku od britské legendární skupiny Queen Don’t Stop Me Now, vystoupení se nezdálo ničím výjimečné. Jeden z porotců se dokonce znuděně ušklíbal. K muži se po chvilce přidala houslistka a na pódium přišel ještě další muž, který se postavil přímo před porotce. Všichni si pokládali jedinou otázku: Co se bude dít dál?

iZdroj fotografie: Depositphotos
Když na pódium přišel první z umělců, diváci ani porotci nevěděli, co čekat

Jak se ukázalo, muž, který se postavil doprostřed pódia, byl dirigent. Jakmile začal dirigovat, postavili se v hledišti další umělci a k pianistovi a houslistce se přidali. Porotcům v tu chvíli došlo, že se v hledišti nachází celý orchestr. Silná atmosféra ihned naplnila celý sál a nejen porotci, ale i diváci se překvapením rozhlíželi okolo sebe. K vystoupení orchestru se ještě po chvilce přidal také sbor. Zpěváci byli totiž rafinovaně schovaní mezi běžnými diváky na balkóně v prvním patře sálu.

Zpěv z prvního podlaží

Jelikož se jedná o velmi známou píseň, porotci, ale ani diváci se nedokázali ubránit nutkání a ke zpěvákům sboru se začali postupně přidávat. Ukázalo se tedy, že písně skupiny, která už několik desítek let v původním seskupení nevystupuje a posledně byla divákům jejich tvorba připomenuta například v oceňovaném filmu Bohemian Rhapsody, stále vyvolává v lidech emoce. Na konci vystoupení čekalo umělce z uskupení s názvem Colaborative Orchestra kromě ovací ve stoje a bouřlivého potlesku také ocenění od porotců.

Překvapivé vystoupení v britské talentové soutěži

„Bylo to skvělé, vůbec jsem nevěděla, kam se mám dívat,“ komentovala jedna porotkyně. „Jak se jmenujete? Jste opravdu skvělí,“ ptal se porotce, který se ještě na začátku vystoupení tvářil znuděně. Poklonu hudebnímu uskupení vystřihl také porotce jménem Simon, jenž je ve většině případů považován za „kata“.

Kdo jsou hudebníci z tohoto hudebního uskupení?

„Jsme hudebníci z Londýna. Většina z nás má normální práci a spojuje nás neskutečně silná láska k hudbě,“ vyprávěl jeden z členů. „Máme mezi sebou právníky, učitele, ale samozřejmě i hudebníky. Orchestr vznikl v roce 2012 a od té doby se nemůžeme zastavit,“ pokračoval.Milujeme to, co děláme,“ dodala další členka orchestru s úsměvem. I ve svém semifinálovém vystoupení v britském talentu se orchestr držel své tradice a zaplnil celý sál. I když se z nich nestali vítězové celé soutěže, jejich láska k hudbě, zdá se, stále roste.

Jak se vám toto zajímavé vystoupení líbilo?

Semifinálové vystoupení Colaborative Orchestra

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů