Když ochrnul a omylem mu diagnostikovali rakovinu, chtěl spáchat sebevraždu: Oldřich Vlach o štěstí v neštěstí

Nesnesitelné bolesti páteře odstartovaly konec hercovy divadelní kariéry. Jeho stav se navzdory léčbě zhoršoval. Došlo to tak daleko, že i sebemenší pohyb pro něj byl utrpením.

Herec Oldřich Vlach i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Nenápadný herec Oldřich Vlach (82), kterého si nejspíš okamžitě vybavíte coby rostlináře Jaromíra z Menzelovy komedie Vesničko má středisková, si prožil peklo. Dlouhodobě se potýkal s velkými bolestmi páteře. Jeho stav se navzdory léčbě nelepšil. Pak přišel tvrdý úder. Lékaři mu řekli, že má rakovinu a zbývá mu jen pár týdnů života. Děsivá zpráva ho zasáhla natolik, že se mu tehdy dokonce hlavou začaly honit myšlenky na sebevraždu.

Lékaři herci dávali jen půl roku života

Kvůli zdravotním problémům musel skromný herec, který 3. července oslavil 82. narozeniny, ukončit svou divadelní kariéru. Problémy s krční páteří začal mít v roce 1997. Trpěl nesnesitelnými bolestni. Z počátku musel každý den docházet na injekce. Jenže léčba vůbec nezabírala. Naopak. Hercův stav se postupně zhoršoval. Došlo to tak daleko, že nemohl v podstatě dělat nic jiného než ležet. Sebemenší pohyb mu působil obrovské utrpení.

Z původní optimistické prognózy se stala noční můra. „Jednoho dne jsem zjistil, že nemohu chodit. Nohy mě vůbec neposlouchaly. Myslel jsem si, že vydržím dost, ale bolest v páteři byla nesnesitelná a neúnosná. Stačil opravdu jen minimální pohyb a myslel jsem, že se zblázním,“ cituje Vlacha server VipShow. Poté, co ochrnul, si vyslechl šokující zprávu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu. Oznámili mu, že v páteři jsou metastáze a dávali mu půl roku života.

Kdyby měl sílu, došel by k oknu a skočil

Herec prožíval nejtěžší období ve svém životě. Nemohl chodit, nemohl se sám najíst, byl odkázaný na cizí pomoc. Propadal chmurným myšlenkám a beznaději. „Byl jsem úplně ochrnutý. V hlavě mi tehdy běhaly myšlenky a uvažoval jsem o tom, že kdybych měl sílu a mohl chodit, tak bych raději došel k oknu a skočil dolů, než abych se takhle trápil,“ upřímně zhodnotil nejhorší etapu svého života. Nakonec mu ale svitla jiskra naděje.

Skvělý herec Oldřich Vlach dnes slaví 82 let! Všechno nejlepší! Zajímavosti: Oldřich má vlastní definici herectví,…

Zveřejnil(a) Filmové hlášky dne Pondělí 3. července 2023

Absolvoval další testy, které odhalily, že se nejedná o rakovinu, ale jen o zanedbaný zánět. Herec musel podstoupit několik náročných operací, při nichž lékaři obratle opravili kusem kosti z jeho pánve. Následovala rehabilitace, kdy se znovu učil jíst, pít, sedět a chodit. Po boku měl celou tu dobu svoji ženu Janu. „Nedá se popsat, co pro mě moje žena udělala. Když jde v životě všechno hladce, může každý blbec žít dobře. Ale pak to na vás někdy najednou dolehne a teprve v tu chvíli poznáte opravdového partnera,“ svěřil se serveru Vlach.

Co říkáte na to, že lékaři herci mylně diagnostikovali rakovinu?

Zdroj: VipShow
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články