Osud Karlu Černochovi (†64) nepřál. Smrt Patrika Stoklasy si vyčítal do konce života; dohnala ho rakovina

Když se v kdysi populární show Možná přijde i kouzelník objevila dvojice Černoch a Wimmer, bylo o zábavu postaráno. Do smíchu ale v posledních letech života zpěvákovi nebylo.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Zpěvák Karel Černoch (†64) by se letos dožil osmdesátky. Osud mu ale moc nepřál. V posledních letech života bojoval se zákeřnou nemocí, které nakonec podlehl. Trápilo ho ale také něco jiného, což postup nemoci nejspíš mohlo uspíšit. Těžce nesl, že lidé z jeho okolí odcházeli na věčnost. Stýskal si po dlouholetém parťákovi komiku Jiřím Wimmerovi (†57), kterého srazil autobus, a vyčítal si tragickou nehodu, při které zemřel zpěvák Patrik Stoklasa (†22).

Děsivá nehoda ho pronásledovala

Stres, který Černoch prožíval, se na jeho zdravotním stavu podstatně podepsal. Alespoň se tak domnívá jeho syn Marek (52). Potýkal se s rakovinou tlustého střeva a psychická pohoda bývá u onkologických pacientů jedním z klíčových faktorů úspěšné léčby. Jenže zpěváka pronásledovala hrůzostrašná autonehoda, kterou měl tři roky před svou smrtí. Na podzim 2004 byl totiž jedním z pasažérů mercedesu, který havaroval u Brna.

Řidič osobního vozu, ve kterém vyjma Černocha cestovala i vycházející muzikálová hvězda Stoklasa, narazil do nákladního auta. Černoch seděl na zadním sedadle a po nárazu vylétl z vozu ven. Byl vážně zraněný, ale nehodu přežil. Mladý zpěvák ale takové štěstí neměl. Po několika dnech v nemocnici zemřel. „Táta si pak vyčítal, že kdyby seděl na jiném místě, tak Patrik, mladý kluk, mohl žít. Dokonce pak napsal článek s názvem Pochopil jsem, že smrt je nevratná,“ cituje zpěvákova syna Blesk.

Parťákovi neuměl pomoci v boji se závislostí

Smrt nadějného muzikálového interpreta si Černoch vyčítal, přestože vůz neřídil a nehodě zabránit nemohl. „Uvnitř sebe to hodně řešil, pral se s tím a myslím, že to nastartovalo tu jeho nemoc,“ je přesvědčený zpěvákův syn. „Nejsem lékař, ale co jsem se bavil s odborníky, připouštějí, že takovýhle stres mohl být zásadním faktorem,“ zavzpomínal na otcovy poslední roky Marek, který se svou kapelou vystupuje s písničkami svého táty.

Zveřejnil(a) Karel Černoch dne Čtvrtek 23. července 2015

Několik let před osudnou nehodou se Černoch ale musel vyrovnat s jinou velkou ztrátou. Jeho dlouholetého souputníka Wimmera srazil v roce 2001 autobus, když chtěl opilý přeběhnout silnici. „Tátu to hodně zasáhlo, i když to na sobě třeba nedával znát, bral si tyhle věci osobně. Je to život, ale Jirka byl jeho parťák a s tátou hodně vystupovali. Měli se lidsky hrozně rádi,“ vysvětlil Marek. Jeho otec se prý snažil kamarádovi pomoci v boji s démonem alkoholu. Trápilo ho, že neúspěšně. V prosinci 2007 zpěvák se sametovým hlasem odešel do hudebního nebe. Bylo mu 64 let.

Co si myslíte o tom, že trápení mohlo urychlit nemoc?

Zdroj: Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články