Video: Muž se snažil unést dítě přímo před očima matky, to ale nečekal, s kým má tu čest

Muž se snažil unést malého chlapce. Nepočítal ovšem s reakcí jeho matky, která bránila své dítě jako statečná lvice.

Rušná ulice velkoměsta i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Život každého člověka se stále točí kolem nějakého tématu. Zatímco v mladším věku jsou to záliby, sport, přátelé a první lásky, s příchodem dítěte vše nabere nový směr. A nový smysl. Dítě je pak středobodem vesmíru, a tak to má být, tak to příroda zajistila. Je pak zcela přirozené a samozřejmé, že hájíte jeho práva a zastáváte se ho v každé situaci. A když se vám někdo pokusí dítě odcizit, jednáte zcela automaticky.

Únosy dětí nejsou ojedinělé

Zatímco v České republice se řeší únosy dětí v řádech jednotek, jak píše web Lidovky, v USA je situace zcela jiná. Je to dáno výrazně větším množstvím obyvatel, ale také vyšší kriminalitou, která se projevuje především ve větších městech. Zajímavé jsou také sociální experimenty. DámskýDeník nedávno poukázal na jeden z nich, kdy muž fingoval únos dítěte přímo na ulici. Cílem bylo zjistit reakci kolemjdoucích.

Překvapivé ovšem bylo, že jen málo z nich podniklo nějakou akci na záchranu. Většina bohužel jen laxně prošla dále, aniž by se o osud dítěte dále starala. To vše na ulici velkého města a za bílého dne.Lidé se opravdu starají často jen o sebe a na jiných jim nezáleží. Můj bratr uklouzl v zimě na přechodu a zlomil si nohu. Pouze jeden pán mu přispěchal na pomoc a zavolal záchranku, zbytek seděl v pohodlí a teple svého vozu,“ napsala šokující zkušenost ze života paní Monika B. z Olomouce.

Žena zachovala klidnou hlavu

Velkou odvahu projevila Dolores Diaz Lopezová, která kolem osmé večerní šla se svými 3 dětmi z procházky domů v srdci New Yorku. Jeden z chlapců, 5letý Jacob, od nich poodešel o pár kroků. Zničehonic se objevil muž, který jej chytil kolem pasu a hodil do auta zaparkovaného u chodníku. Vše se odehrálo v řádu sekund. Dolores k autu okamžitě přiskočila, stejně jako ostatní 2 děti, a snažila se syna vytáhnout. Naštěstí se jim to podařilo. Video, které je zveřejněno na YouTube, pochází z bezpečnostních kamer a zachycuje celou situaci.

Policie se celým případem zabývala. Viník byl velmi rychle dopaden. Byl jím 24letý James McGonagle, který je obviněn z pokusu o únos, píše web NYPost.

Jak byste reagovali vy na únos svého dítěte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články