Karlos Vémola nelegálně chová bílé tygry. Žalobci na něj vytáhli nahrávky, které ho mají usvědčit

Vémola čelí obžalobě. Nyní se objevily nahrávky, které jej mohou usvědčit, a tím pádem mu zajistit jízdenku přímo do vězení.

Vémola a Ceterová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Média nyní zahltila kauza týkající se známého zápasníka Karla Vémoly. Policie jej stíhá kvůli nelegálnímu obchodování s bílými tygry, kteří jsou přísně chráněni. Čelí teď obvinění z trestného činu neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a za tento přečin mu hrozí až tři roky vězení. Nyní se objevily nahrávky, které by ho měly usvědčit.

Milovník a chovatel neobvyklých zvířat

Karlos Vémola, kterému se též přezdívá Terminátor, je český zápasník MMA. Dostal se do známé organizace UFC, a to jako první z Čechů. Stal se vítězem hned několika turnajů ve střední a polotěžké váze, a to nejen v České republice, ale také v anglických organizacích. Kvůli zranění a operaci ramene musel kariéru na nějaký čas pozastavit, ale brzy se k zápasení zase vrátil. Jako první ho čekal turnaj OKTAGON v Brně, v němž nakonec porazil Alexe Lohóreho a stal se prvním vítězem OKTAGON MMA ve střední váze.

Vémola je však lidem známý především z bulvárních článků, ve kterých se často objevuje díky svému netradičnímu koníčku. Miluje totiž zvířata, a to především ta divoká a neobvyklá. Je chovatelem vzácných motýlů, šelem a ryb. V jeho domácí sbírce se nachází dokonce žralok, lev a krokodýl, kterého koupil pro svého syna. Často je také médii zmiňován kvůli svému vztahu s manželkou Lelou, známou milovnicí plastických operací. S ní má dvě děti. Z předešlého vztahu má ještě syna, kterého vychovává v Londýně jeho matka.

Objevil se usvědčující důkaz

Již v roce 2016 měl oplétačky se zákonem, když byl v Anglii stíhán a odsouzen k jednomu roku vězení, a to za pěstování drog. Nakonec si odseděl pouze šest měsíců. Nyní čelí obvinění znovu, tentokrát však za údajné nelegální držení a prodej přísně chráněných tygrů bílých. Do karet mu nehraje, že se navíc objevily nové důkazy ve formě nahrávek, na nichž figuruje hlas podobný Vémolovi, který své údajné aktivity s tímto trestným činem přiznává. Proto by měly tyto audiozáznamy zápasníka usvědčit.

Karlo Vémola a partnerka Lela iZdroj fotografie: Nextfoto

Podle Vémoly jej musel někdo udat, protože by jistě policie nepřišla na domovní prohlídku jen tak. Při ní vyšetřovatelé zjistili, že bojovník nemá v pořádku dokumenty k bílé tygřici Šarlotě, kterou vlastnil a později prodal. Poté si pořídil další mládě bílého tygra, tentokrát Antonii Rambu, kterou vydával za potomka tygrů, jež vlastnil jeho kamarád. Dle vyšetřování a odebrání vzorků DNA bylo zjištěno, že zvíře má rozhodně jiný původ.

A tomu nasvědčují i audionahrávky hovorů, jež odcházely z telefonního čísla, které Vémola vlastní. V nich zazněly výčitky z jeho strany k druhému volajícímu, že se po telefonu nemá nic řešit. Měl totiž podezření na odposlech. Je zaznamenán rozhovor o falšování rodných listů daných šelem. Nyní je na žalobci, do jaké míry tento materiál bude schopen použít. Při usvědčení a odsouzení hrozí Vémolovi až 3 roky vězení.

Co si o celé kauze myslíte vy?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články