Reakce tygra na těhotnou ženu zaskočila všechny přítomné. Ani chovatelé v ZOO nedokáží vysvětlit, co se stalo

O tom, že zvířata s námi mají propojení, se můžeme přesvědčit každý den. Neuvěřitelné ale je, že může existovat propojení mezi námi a divokou šelmou.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Setkání s divokou šelmou není pro mnoho z nás příjemným zážitkem. A to hlavně proto, že nevíme co od ní můžeme čekat. K takové konfrontaci se dostala i mladá těhotná žena v zoo. Zjistila, že tygr, u jehož výběhu se nachází, se chová opravdu neobvyklým způsobem. Tygr je velká kočkovitá šelma, pocházející z Asie. Díky svému zbarvení je nezaměnitelná s jiným druhem. Váha samce tohoto zvířete se může blížit až k neuvěřitelný 200 kg.

Největší kočkovitá šelma

Pro tygra je typické silné a svalnaté tělo. Díky němu jsou úspěšní při lovu, protože většinou svou kořist nejprve honí a následně ji pomocí mohutného skoku zlomí vaz. Ideálním pomocníkem při boji s kořistí jsou jim také jejich mohutné hlavy a obrovské a silné čelisti. V různých částech země můžeme najít speciální poddruhy tygrů, které se od sebe liší. Rozeznávat můžeme tygra bengálského, indočínského, malajské, sibiřského, jihočínského a sumaterského.

iZdroj fotografie: Pexels

Podle posledních údajů by se ve volné přírodě mělo vyskytovat kolem 3000 jedinců, to tygra řadí do skupiny ohrožených druhů zvířat. Brittany se jednoho dne rozhodla, spolu se svou sestřenicí, navštívit zoologickou zahradu v Pottawatomii. Zde se konala speciální akce zaměřená na divoká zvířata. Speciálním lákadlem této akce byl právě mohutný tygr, na kterého bylo možné podívat se zblízka. Jednalo se o jedinečnou příležitost, kterou si Brittany nechtěla nechat ujít.

iZdroj fotografie: Pexels

I přesto, že byl prostor pro návštěvníky a prostor pro tygra bezpečně oddělen, Brittany vzhledem k tomu, že se nacházela ve vysokém stádiu těhotenství, najednou přepadl strach. Nacházet se takto blízko tak nebezpečné šelmy pro ni přestalo být příjemné. Brittany byla z počátku velmi klidná, přeci jen se nacházela za silnou skleněnou stěnou. Jak se ale tygr pomalu přibližovat, začaly jí přepadat obavy a pochybnosti. Přeci jen neměla jistotu, jestli je sklo dostatečně silné a co by se mohlo stát, kdyby se proti němu tygr rozeběhl.

Tygr se velmi pomalu přibližoval ke skleněné stěně

Po chvíli ale zjistila, že čím byl tygr blíže k ní a jejímu nenarozenému miminku, tím méně agresivněji vypadal. Naopak, působil, jak že má opravdu zájem podívat se, jak se jí v požehnaném stavu daří. Brittany se začala uklidňovat, usmívat a dokonce se pokusila dosáhnout mezidruhové interakce s tygrem, který byl doslova vedle její hlavy. Pohodlně se usadila na římsu, která byla umístěna u skla, které dělilo Brittany od tygra a s úsměvem sledovala jeho chování.

Tygr si nejprve začal třít svou mohutnou hlavu o sklo a následně začal vydávat zvuky připomínající kňučení. V jednu chvíli dokonce umístil packu na sklo, jakoby chtěl Brittany pohladit. Brittany se dokonce postavila, aby tygrovi ukázala své bříško. Bylo až k neuvěření, že i přes sklo začal tygr naznačovat s jejím bříškem mazlení. Brittany si dodnes není jistá, jestli to byl projev náklonnosti, nebo ji tygr bral jen jako kořist, odborníci se ale shodují, že tygr reagoval na její těhotenské hormony. 

Zdroj: Mutually

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články