Středoškoláci všem vyrazili dech –⁠ s noblesou předvedli perfektní provedení valčíku. Ani rodiče nechápali, kde se to v nich vzalo

Na vystoupení, při němž studenti skupinově zatančili tradiční tanec na moderní hity a totálně dostalo publikum, budou jistě vzpomínat s radostí i za spoustu let.

i Zdroj fotografie: S vědomím Katalin B.
                   

Valčík je pravděpodobně nejromantičtějším tancem, ve kterém se snoubí ladnost s elegancí a noblesou. Byl vůbec prvním společenským tancem v poměrně těsném držení. Oblíbila si ho šlechta a tančil se při všech velkých událostech. Okouzlující valčík však nepatří jen do historie. Zatají se vám dech, jakmile uvidíte, s jakým nadšením se ho zhostila skupina maďarských středoškoláků.

Páry tančily na basketbalovém hřišti

Tradiční stužkovanou maturitních ročníků zpestřili studenti z budapešťského gymnázia Weöres Sándor vystoupením, v němž zatančili vídeňský valčík v tělocvičně na basketbalovém hřišti. Ani sportovní prostředí nic neubralo na eleganci jednotlivých párů. Dívky byly oblečené v dlouhých bílých plesových šatech, chlapci v černých smokincích.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile začaly hrát tóny písně Willow od Jasmine Thompson, nastoupily dívky a ladně klouzaly po parketu, dokud nevytvořily formaci a neusadily se na zem. Poté přitančili chlapci a dívky postupně jedna po druhé vstávaly. Když se rozezněly první tóny skladby Perfect od Eda Sheerana, vytvořili spolu studenti dvojice a začali tančit.

Okamžiky, které se navždy vryjí do paměti

Je překvapivé, jak při prezentaci tance desítky středoškoláků působily velmi noblesně a jemně. Chlapci unisono něžně uchopili partnerky a páry se pomalu pohupovaly ve tříčtvrtečním taktu populární melodie. Dívkám při otočkách efektně vlály sukně a jejich ladnost i něžnost byly ohromující. Páry krásně oblečených teenagerů vypadaly prostě dokonale.

Není divu, že u vytržení bylo i publikum. Páry plující po parketu ve spojení s tklivými tóny sentimentální skladby jitřily emoce přítomných. Dlouhé hodiny tréninku, které středoškoláci museli věnovat nacvičení skupinového vídeňského valčíku, se vyplatily. Odměnou byl bouřlivý potlesk. Jistě to bude jedna ze studentských vzpomínek, jež se jim navždy vryje do paměti.

Co říkáte na taneční vystoupení studentů?

Zdroj: KatalinB
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články