Otevřela balíček rýže z Lidlu a ztuhla: Byli v něm červi, přestože datum spotřeby má být až v roce 2024

Mladá polská TikTokerka našla v rýži zakoupené v Lidlu larvy hmyzu. Vše hned sdílela na sociálních sítích, aby varovala ostatní.

zrnka rýže i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V dnešní době má člověk na výběr velké množství možností, kam jít nakoupit potraviny. Malé obchůdky však válcují obrovské obchodní řetězce a supermarkety, do nichž chodí stále více a více lidí. Vyhovuje jim velký výběr potravin a přijatelné ceny. Tyto prodejny totiž nabízejí různé akce, jež jsou pro zákazníky mnohdy velmi výhodné. Ti však na oplátku očekávají, že zboží bude poživatelné a nezávadné. To se ale občas nepodaří.

V zakoupené rýži byly larvy hmyzu

Jedna mladá TikTokerka zveřejnila na svém účtu na sociálních sítích překvapivou zprávu. Jako obvykle šla nakoupit do Lidlu svou oblíbenou rýži, aby si ji mohla uvařit k obědu. Připravila si tedy potřebné nádobí a chtěla dát rýži v sáčcích do hrnce. Když však otevřela kartonovou krabici s touto potravinou s názvem Parboiled Rice, ztuhla. Uvnitř si totiž všimla larvy nějakého hmyzu. V první chvíli nemohla uvěřit tomu, co vidí.

Když se podívala blíže, rozpoznala, že se jedná o larvu potravinového mola. Tím však její šokující objev v zakoupeném produktu z Lidlu neskončil. Když se dívka rozhodla otevřít sáček balené rýže, objevila v něm další larvy. Zakoupená rýže přitom měla datum exspirace až v červenci 2024. Nakonec našla hmyz ve dvou sáčcích. V dalších balíčcích již nebylo nic, ty byly naštěstí čisté.

Vše zveřejnila na sociálních sítích a varovala ostatní

TikTokerka svůj objev okamžitě natočila a sdílela na sociálních sítích. Zároveň v pořízeném videu apelovala na uživatele internetu, kteří si v Lidlu zakoupili stejnou značku předvařené rýže. Požádala je, aby zkontrolovali, zda se v jejich sáčcích také nenachází larvy hmyzu. Rozhodně to nečekala v balení, kde bylo datum spotřeby až do července příštího roku.

@_karolajjna To już się robi plagą! 🤮 #dlaciebie #pfy #viral #uwaga #larwy #larwywjedzeniu #zakupy #bądźostrożny ##lidl##biedronka ♬ dźwięk oryginalny – Karolina

Larvy potravinového mola, i když vypadají nechutně a rozhodně dokážou zahnat chuť k jakémukoli jídlu, nejsou pro člověka nebezpečné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud někdo pozře mola nebo jeho larvu, nic vážného mu nehrozí. Tento druh hmyzu nepřenáší žádné nemoci, jedná se tedy jen o protein k dobru.

Jak byste na takovýto nález reagovali vy?

Zdroj: Karolajjna
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články