Video: Matky nechaly hlučné děti pobíhat po restauraci. Když je personál upozornil, chtěly se pomstít na sociálních sítích

Na to, že chování rozjívených dětí už překročilo jistou mez a jejich matky to neřeší, si stěžovali u obsluhy ostatní hosté. Reakce žen na prosbu vedoucího byla neuvěřitelná.

dva malí kluci v restauraci i Zdroj fotografie: iStock
                   

Návštěvu restaurace má spousta lidí spojenou s pohodovým posezením, vynikajícím jídlem s dobrým drinkem. Předpokládají, že si v klidu popovídají s přáteli nebo kolegy a kvalitně si užijí volný čas. Jenže tahle představa se může rychle změnit, pokud u vedlejšího stolu sedí děti, jejichž rodiče příliš nezajímá, co ratolesti provádějí. To je i případ dvou žen, které se svými malými dětmi přišly do restaurace na oběd.

Platící hosté toho už měli dost

Skupinka si sedla k velkému stolu uprostřed podniku a děti byly, mírně řečeno, neukázněné. Dělaly si, co chtěly, a jejich matky se je nesnažily nijak usměrnit. Logicky se tak stůl stal terčem pozornosti ostatních návštěvníků restaurace, kteří se chtěli v klidu najíst a chování nezvladatelných dětí jim prostě lezlo na nervy. Stěžovali si proto obsluze. Personál uznal, že mají pravdu, a rozhodl se situaci vyřešit.

Zhruba v polovině oběda k problémovému stolu přišel vedoucí restaurace. Oslovil matky rozjívených dětí, zda by je mohly uklidnit, a současně je ujistil, že jim může nabídnout jakoukoli pomoc. Matky byly v šoku. Namísto toho, aby ocenily vstřícné chování personálu restaurace, byly pohoršené. Daly mu jasně najevo, že je velmi rozčílilo, co si k nim a jejich dětem dovoluje, a řekly mu, že o jeho rady nestojí.

Natočily vedoucího, ale přepočítaly se

Restaurace je přátelská k rodinám, které ji navštěvují, takže se matky zřejmě domnívaly, že je v pořádku, když nechají své děti, aby byly velmi hlučné, pobíhaly mezi stoly a dělaly zmatek. Prosba vedoucího podniku, zda by se mohly dětem víc věnovat, protože obtěžují ostatní platící zákazníky, byla jako granát. Matky se na něj nevybíravě obořily. Většina rodičů by zřejmě jeho zdvořilé upozornění ocenila a nevychované potomky víc kontrolovala. Dvě ženy si to ale vzaly osobně.

Žena natáčí na mobil iZdroj fotografie: Depositphotos

Naštvaně daly vedoucímu najevo, že to, co jim řekl, je nepřijatelné. V přítomnosti dětí neváhaly použít i velmi ostré výrazy. Jedna z nich slovní přestřelku natočila na mobilní telefon, aby „hrubého vedoucího“ později mohly pranýřovat na sociálních sítích. Jenže se přepočítaly. Většina diskutujících dala jasně najevo, že problematické chování nevykázal vedoucí, ale samotné matky a jejich děti. Nejenže ženy své děti nezvládly, ale nebyly ochotné převzít za ně odpovědnost. Kdyby měly vychované děti, vedoucí by k jejich stolu nepřišel.

Co říkáte na to, jak matky reagovaly na upozornění vedoucího?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články