Kolemjdoucí našel v popelnici v igelitovém pytli miminko. Přežilo a muž nyní zažádá o jeho adopci

Muž našel v popelnici zabalené miminko v igelitovém pytli. Zachránil jej opravdu na poslední chvíli a nyní žádá úřady, aby mu dítě svěřily do péče.

popelnice i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože jsou po celé naší republice i v mnoha jiných státech EU umístěny babyboxy, bohužel stále mnoho novopečených matek odloží své právě narozené miminko někde jinde, kde mu ale bohužel často není pomoci. Vyděšené ženy jednají většinou v afektu, některé si ani neuvědomí, co dělají. Co donutí ženu udělat tak hrůzný čin, bohužel nikdo netuší. Ve většině případů dochází k úmrtí novorozence. To naštěstí není případ děťátka, které našel kolemjdoucí muž v popelnici.

Novorozeně bylo zabaleno v igelitové tašce

Když šel devětačtyřicetiletý Paolo Laforet v Itálii na procházku, ani ve snu by jej nenapadlo, na co narazí. Jakmile procházel kolem popelnic, uslyšel nějaký zvuk. Zastavil se, aby zjistil, o co se jedná. Brzy mu došlo, že slyší dětský pláč, který vycházel z jedné z popelnic. Okamžitě ji otevřel a uvnitř spatřil igelitovou tašku, která se mírně pohybovala. Po jejím otevření nemohl uvěřit svým očím.

Do igelitky bylo zabalené čerstvě narozené miminko, které ještě ani nemělo přestřiženou pupeční šňůru, což zmiňuje také web GroundNews. Uvnitř se nacházelo spolu s placentou. Překvapený muž začal okamžitě jednat, novorozeně vzal k sobě domů, kde jej zabalil do přikrývek, a zavolal záchrannou službu. Chlapeček byl převezen do nemocnice, kde jej lékaři vyšetřili a zjistili, že až na silné podchlazení je v pořádku. Uvedli ale, že kdyby bylo dítě venku v mrazu ještě několik minut, umrzlo by.

Muž je opravdovým hrdinou

Muž byl tedy ve správný čas na správném místě. Jak ale uvádí i web TorinoCorriere, není to jeho jediná záchranná akce. Před několik měsíci byl totiž svědkem pádu jeřábu, který málem usmrtil dva dělníky. Když Paolo celou tragédii viděl, neváhal vběhnout do zvířeného prachu a oba nebohé muže zachránit. Je tedy opravdovým hrdinou a mužem činu. Nechal se slyšet, že by rád nalezeného novorozence adoptoval. Doma má již tři děti a věří, že tomu chtěl osud, aby miminko našel, a doufá, že mu jej úřady svěří do péče.

dítě v inkubátoru iZdroj fotografie: Depositphotos

Je zázrak, že Paolo dítě v popelnici našel, stačilo totiž málo a mohlo dojít k tragédii. Kdo jsou jeho skuteční rodiče a proč jej do popelnice odhodili, je zatím v šetření policie. Bohužel to ale není ojedinělý případ, kdy se matka takto svého miminka zbavila. Stejně jednala i osmnáctiletá žena, o jejímž hrůzném činu jsme na DámskémDeníku již psalii. Ta netušila, že je těhotná, proto své novorozené dítě hodila do popelnice.

Co říkáte na jeho čin?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články