19letá baletka bez rukou dokazuje, že je možné dokázat cokoli, co si přejete. Žije život, o kterém většina z nás jenom sní

Když si fyzioterapeutka všimla, že postiženou dívku baví tanec a navíc má i talent, přiměla rodiče, aby dceru vzali do taneční akademie. Pedagogy nadchla a získala stipendium.

baletka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hendikepovaní lidé musí celý život překonávat bariéry. Jsou jistým způsobem odkázáni na pomoc okolí. Spousta postižených se ale s osudem statečně pere a bere své znevýhodnění jako výzvu, jejíž zdolání je ještě víc posílí. Mimořádné odhodlání prokázala devatenáctiletá brazilská dívka Vitória Bueno Boche, která se narodila bez rukou. Šla si za svým snem navzdory nepříznivým okolnostem a stala se úspěšnou tanečnicí.

V taneční akademii dostala stipendium

Když lékaři řekli rodičům dívky z brazilského města Santa Rita do Sapucaí, že se jejich dcera narodí bez rukou, ani na vteřinu by je nenapadlo, že se bude jednoho dne úspěšně věnovat tanci a baletu. Postupně se Vitória musela naučit zvládat běžné činnosti. Když si její fyzioterapeutka všimla, že dívku baví tanec a má jisté nadání, navrhla rodičům, aby dceru přihlásili do taneční akademie.

Baletní boty

6letá dívka ohromuje svět svými baletními schopnostmi. Za takový výkon by se nemusela stydět ani dospělá profesionálka

Při první zkušební hodině tance všechno probíhalo na výbornou. Když pedagogové viděli obrovský potenciál, který v sobě postižená dívka má, dokonce jí nabídli stipendium. Platit drahé studium by si její rodiče nemohli dovolit. Netrvalo dlouho a najednou tančila každý den. Nebylo to snadné, ale učitelé jí se zdoláváním nových výzev pomáhali. „Často bylo cvičení moc obtížné, ale nevzdala jsem se,“ cituje Vitórii server TheEpochTimes.

V talentové show získala zlatý bzučák

Soběstačná dívka už dokázala, že má velkou vůli. Všechny nástrahy běžného života, jako je čištění zubů, oblékání nebo nakupování v supermarketu, zvládá s pomocí svých nohou. Se stejnou vervou se pustila i do tance. V současnosti se podle webu PositiveVibration nevěnuje pouze baletu, ale také jazzovému a současnému tanci na skutečně vysoké úrovni.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Vitória Bueno | Bailarina 🩰🇧🇷 (@vitoriabuenoofficial)

Mnozí zdraví tanečníci by jí mohli závidět. Vitórii se podařilo prolomit bariéry a zdárně se vypořádat s předsudky, že někdo jako ona nikdy nemůže být dobrý tanečník. Její výkony jsou strhující. Když se zúčastnila německé verze oblíbené televizní talentové show, porota i diváci byli u vytržení a okouzlující hendikepovaná tanečnice získala zlatý bzučák. „Lidé jsou zpočátku překvapení, protože si nedokážou představit tančit baletku bez paží. Když jim ukážu, že to jde, jsou potěšení,“ dodala Vitória.

Co říkáte na odhodlání postižené dívky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články