Před týdnem zemřel nadějný hudebník –⁠ člen kapely Foo Fighters. V čem byl jeho život tak zajímavý?

Jeden ze členů kapely Foo Fighters tragicky zemřel. Fanoušci jsou touto nečekanou ztrátou zdrceni. Jeho hudební duch a nakažlivý smích však budou žít navěky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Taylor Hawkins byl skvělý bubeník ze skupiny Foo Fighters. V této roli působil dlouhých dvacet let. Bohužel zemřel minulý pátek ve věku 50 let. Skupina oznámila smrt hudebníka v prohlášení, ale neuvedla příčinu. Napsali, že všichni členové Foo Fighters jsou zdrceni tragickou a předčasnou ztrátou milovaného Taylora Hawkinse.

Zdravotníci ho našli mrtvého

Foo Fighters jsou v současné době na turné v Jižní Americe a měli vystoupit na Festival Estéreo Picnic v Bogotě v Kolumbii. Městská samospráva Bogoty vydala v pátek večer prohlášení, v němž uvedla, že městské záchranné služby přijaly hovor od pacienta, který si stěžoval na bolest na hrudi. Sanitky vyjely do hotelu Four Seasons Casa Medina, kde byla kapela ubytována.

Zdravotníci se Hawkinse snažili resuscitovat, ale bohužel bylo pozdě. Taylor Hawkins byl prohlášen za mrtvého. Podle generálního prokurátora Kolumbie bylo v Hawkinsovi nalezeno 10 látek, včetně antidepresiv, benzodiazepinů a opiátů. Ještě stále však není známá příčina smrti. Kancelář generálního prokurátora bude pokračovat ve vyšetřování a bude včas informovat o tom, co zjistí.

Život Taylora Hawkinse

Hawkins se narodil ve Fort Worth v Texasu a ještě v dětství se s rodinou přestěhoval do Laguna Beach v Kalifornii. Na počátku 90. let působil u kanadské zpěvačky Sass Jordan a dostal se pak do popředí jako bubeník na turné Alanis Morissette. Byl si jistý, že k této zpěvačce zkrátka patří. Hawkins se také objevil v hudebních videích zpěvaččiných hitových singlů „You Oughta Know“ a „You Learn“.

Ale nevydržel u ní věčně. Po konfliktu ve studiu odešel původního bubeník Foo Fighters William Goldsmith, právě v době, kdy nahrávali průlomové druhé album skupiny. A přesně to byl okamžik, kdy se Taylor Hawkins oficiálně připojil k této kapele. Frontman ho označoval za svého nejlepšího přítele, za kterého by dal ruku do ohně.

Spojoval se s dalšími hudebníky

Během své kariéry ve Foo Fighters se také příležitostně zabýval vokálními povinnostmi, zpíval v singlu skupiny z roku 2005 „Cold Day in the Sun“. Hawkins se skupinou také často zpíval převzaté písně, z nichž nejznámější bylo přezpívání písně od skupiny Queen „Somebody To Love“.

Kromě své práce s Foo Fighters Hawkins pravidelně spolupracoval s dalšími hudebníky a skupinami a zahájil několik vlastních vedlejších projektů. V roce 2020 řekl, že bubeníkovo křeslo je v kapele to nejžhavější místo. A všichni členové souhlasili, protože bubeník je podle nich základ kapely. Jeho úkolem je totiž být tím pulzem skupiny.

Jaká je vaše oblíbená píseň od kapely Foo Fighters?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články