Učitelka zuří z toho, jak se v dnešní době chovají rodiče jejích žáků. „A mně vyčítáte, že jsem zlá? Měli byste za mě být rádi!“

Pro pedagogy je stále obtížnější zvládat nevychované studenty, kteří nemají respekt k autoritám a beztrestně ničí majetek, jenž jim nepaří. A rodiče děti ještě hájí.

Vystresovaná učitelka před tabulí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kvalita výuky na školách je závislá na osobách učitelů, kteří za to vesměs nejsou bůhvíjak dobře placení. Právě oni jsou ale klíčovými lidmi při přípravě mladé generace na budoucí život. Kantoři svým studentům vštěpují znalosti, učí je osvojovat si nové dovednosti a formují jejich osobnost. Největší překážkou na jejich cestě jsou však často samotní žáci a zejména jejich rodiče. Jedné mladé učitelce s nimi už došla trpělivost.

Nevychovaní žáci udělali z vyučování peklo

Přestože lidé závidějí učitelům dva měsíce prázdnin, většina z nich si odpočinek po vyčerpávajícím martýriu školního roku opravdu zaslouží. Je totiž běžné, že každý den jim žáci a jejich rodiče pořádně brnkají na nervy. A míra trpělivosti není bezbřehá. Své o tom ví učitelka na střední škole Cedar Creek v americkém státě Texas Julie Marburgerová. Všech dětí, které rodiče nenaučili správnému chování a udělali jí z hodin opravdové peklo, má už plné zuby.

učitelka

„Nejsme povinni vaše děti vychovávat,“ napsala učitelka v dopise, který by si měl přečíst každý rodič

Zoufalá kantorka dokonce uvažuje o tom, že své řemeslo pověsí jednou provždy na hřebík. Zvládnutí nevychovaných studentů je totiž skoro nadlidský výkon. Nejhorší prý je, že když dojde na věc, rodiče obviňují učitele, že je zlý, namísto toho, aby si srovnali svou ratolest a byli rádi, že jim v tom kantor pomáhá. „Rodiče se stali příliš neuctivými a jejich děti jsou ještě horší,“ napsala Marburgerová v úvodu facebookového příspěvku, který se začal šířit internetem jako lavina.

Rodiče musí přestat děti rozmazlovat

Učitelka z Texasu si není jistá, zda má zapotřebí to nadále snášet. „Jedna matka si dnes myslela, že je ode mě špatné, že jsem jejího syna hnala k zodpovědnosti za jeho chování, a rozhodla se mi to velmi hrubě říct před očima celé třídy. Bylo to trapné,“ cituje kantorku server DailyMail. Podělila se také o fotografie každodenní školní reality, jako jsou roztrhané učebnice, přilepená žvýkačka na okně, zničená elektronika či obrovský nepořádek.

Nevychovaní žáci nerespektují prostě nic. „Mnohé z věcí, které žáci poškodili nebo zničili, jsem koupila z vlastních peněz, protože na ně nemám rozpočet. Mám toho dost. Lidé musí přestat své děti rozmazlovat. Když je učíme, že je takové chování v pořádku, není to fér hlavně vůči samotným dětem. Neposlouží jim to k úspěšnému a šťastnému životu,“ řekla Marburgerová televiznímu kanálu ABC7 s tím, že je to všeobecný problém, který se šíří jako požár.

Co si o tom, že by rodiče měli být přísnější, myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články