Učitel před celou třídou zesměšňoval a hrubě ponížil 8letou Aničku. Ta se mu pomstila nejlíp, jak mohla

Holčička byla přímo ve třídě terčem šikany ze strany pedagoga. Člověka, který by jí měl předávat co nejvíce znalostí a dovedností a být jí jakýmsi morálním vzorem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když posíláte dítě do školy, doufáte, že tam je v bezpečí. Jenže šikana na školách je mnohem běžnější, než si dokážete představit. A to nejen mezi žáky, ale týká se i učitelů. Z dat projektu Mapa školy vyplývá, že ve třídách na druhém stupni základních škol se s šikanou běžně setkává 40 procent žáků. Nejčastěji jde o slovní útoky. Každý den je atakováno třináct procent dětí.

Učitel se nedokázal ovládat

Agresory nejsou pokaždé jen spolužáci, někdy jde o pedagogy. Jako v případě jedné z ruských škol. Při hodině angličtiny si osmiletou žačku při zkoušení u tabule vychutnal její učitel. Zahrnul ji spoustou otázek, což není nic neobvyklého. Zjevně nervózní dívka na některé dotazy nedokázala odpovědět. Učitel namísto podpory nebo vysvětlení tlačil na žákyni čím dál víc. Vypadalo to, jako kdyby byla u výslechu.

Vrcholem bylo, že se dívce začal posmívat před celou třídou. I když už měla slzy na krajíčku, dál ji zesměšňoval a šikanoval. Jeho agresivita rostla. Byl stále útočnější a nedokázal se ovládat. V jednu chvíli začal z nepochopitelných důvodů holčičku silně šťouchat do hlavy. Pravděpodobně agresivní pedagog vycházel z nějakých jiných učebních osnov než jeho normálně zkoušející kolegové.

Reakce dívky učitele překvapila

Ve třídě houstla atmosféra. Spolužáci dívky seděli a ani nedutali. Chování jejich učitele je vyděsilo. Když pedagog zatahal holčičku za ramena, už jeho ponižování a útoky nemohla vydržet. Její odvážná reakce zaskočila i samotného agresora. Dívka ho nakopla do rozkroku. Zaskučel a držel si postižené místo. Jedno z dětí natočilo celý incident na mobilní telefon a zveřejnilo ho na sociálních sítích.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V současné chvíli už video není dostupné. Jak škola celý incident vyřešila a zda pedagog stále učí, není jasné. S ohledem na běžnou šikanu ve školách je dobré sledovat, zda dítě nejeví nějaké známky psychického zneužívání. Může to být snížené sebevědomí, agresivita, nechuť ke škole, úzkost, deprese, problémy s chováním, se spánkem, izolace, sebedestruktivní chování. Pokud si toho všimnete, vyhledejte odborníka.

Co říkáte na chování angličtináře?

Zdroj: Delfi
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství