Nehty jako okno do duše: Jejich tvar o vás prozradí více než trestní rejstřík. Na co si dát největší pozor?

Především ženy pečují o své nehty či je různě zastřihují. Pokud je ale necháte růst bez jakýchkoliv úprav do jejich přirozeného tvaru, můžete o sobě zjistit mnohé.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak často přemýšlíte nad vzhledem a tvarem vašich nehtů? Určitě se je snažíte držet nějak upravené. Někdo je má raději velmi zastřihnuté, zatímco jiný člověk si je nechá narůst dlouhé, aby je mohl různě upravovat. Každopádně za ta léta jste už určitě museli zjistit, jaký tvar vlastně při růstu mají. Na jeho základě můžete zjistit, co všechno o vás vypovídá.

První typ nehtů značí puntičkáře

Jsou vaše nehty v pravidelném oválném tvaru a rostou hodně do délky? Většinou to značí, že osoba s takovými nehty je hodně klidná a mírumilovná. Nemá ráda zbytečné hádky a v životě dává přednost spíše vlastní kreativitě, které má na rozdávání. Takoví lidé umí být hodně detailní a vše, co dělají, musí mít přesně do puntíku. Neradi zbytečně riskují a vždy se snaží být ohleduplní vůči svému okolí.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nehty rostoucí spíše do šířky

Sotva je nějakou dobu nezastřihnete, tak již začínají připomínat trychtýř, který se neustále zvětšuje do šířky. Není to zrovna dvakrát hezké a takový tvar nehtů se bez pilníku neobejde. Co je ovšem výhoda je, že lidé s tímto tvarem nehtů mají velice silný charakter a osobnost, což jde cítit i na dálku. Ostatní mají tendence se jim s mnoha věcmi svěřovat a tak nějak se o ně opřít, jelikož oni jsou těmi, kteří to vše unesou a každého dokáží podpořit. Vždy řeknou upřímně svůj názor a čekají to samé od druhých, nenávidí lhaní a intriky.

Nehty, které rostou do špičky

Lidé s tímto typem nehtů stojí nohama pevně na zemi. Jen tak něco je nerozhodí a na vše se vždy nejdříve koukají logickým pohledem, nenechávají se zaslepit city. To ovšem neznamená, že by byli nějak pesimističtí a vše viděli černě. Ve skutečnosti umí být hodně optimističtí a jen tak něco je nerozhodí. Mají okolo sebe mnoho přátel a díky své schopnosti vše řešit diplomaticky a s rozumem se jen tak s někým nepohádají. Nesnášejí ovšem omezování a vždy se snaží obejít systém, aby mohli jednat svobodně.

iZdroj fotografie: Unsplash

Lidé se čtvrtým typem jsou vůdci

A rozhodně se ničeho jen tak nezaleknou, celý jejich život je totiž provází odvaha a zdravé sebevědomí, které z nich přímo číší. Zároveň jsou hodně odolní vůči vnějším útokům od jiných a nenechají se jen tak od někoho dostat do problémů. A to jsou přesně důvody, proč přitahují ostatní okolo sebe. Mohou se na ně totiž spolehnout, automaticky dokáží převzat roli vůdce a navést velkou skupinu správným směrem ke společnému cíli.

Když rostou do zaobleného čtverce

Lidé s tímto tvarem nehtů za něj také asi moc vděční nejsou, ale vypovídá to o nich mnohé. Jsou totiž již od přírody moudří a když jim přijde do cesty problém, dokáží vidět řešení, kterých si jiní nevšimnou. Mají tendence se stát významnými osobnostmi, jelikož jejich genialita mnohdy přesahuje hranice. Baví je studium a jde jim prakticky od ruky, všechno hned umí a nemusí se ani zas tak snažit. I když to i tak dělají, protože je to jednoduše baví.

iZdroj fotografie: Unsplash

Dlouhé nehty bez špičky na konci

Tito lidé oplývají vnitřní krásou, kterou těžko jen tak někde pohledáte. Jsou to srdečné osobnosti, jejichž celý život závisí na tom, jak se zrovna cítí. Milují utváření nových přátelství a každý, kdo je potká, je okamžitě udeřen láskou, kterou ze sebe vyzařují. Nikdy se na nikoho nedokážou dlouho zlobit, jelikož jsou až moc dobrosrdeční a bytostně nesnášejí hádky.

Jaký z těchto typů sedí na vás?

Zdroj: The Nail Lady

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti