Video: Dívky nechtěly platit za nadměrná zavazadla na letišti, a tak si všechno oblečení navlékly na sebe

Komické video z počínání dívek pobavilo internet. Zaplacení příplatku za kufry, které překračovaly povolený hmotnostní limit letecké společnosti, se nakonec stejně nevyhnuly.

Ruka s letenkou a zavazadlem i Zdroj fotografei: Pixabay
                   

Cestovní horečku zažil snad každý. Usnout před odjezdem na dovolenou je skoro nemožné. Hlavou se vám honí nejen nadšená myšlenky na budoucí dobrodružství, ale i to, co všechno jste zapomněli zabalit do kufru. A možná i to, jestli nemáte zbytečně moc věcí a kvůli nim i těžký kufr, s nímž pak budou potíže na letišti. Nikomu se totiž nechce zbytečně vyhodit peníze za zavazadlo, které překročí povolený hmotnostní limit.

Za těžké kufry skoro tisíc korun navíc

Horké chvilky při vážení zavazadel na letišti zřejmě zažil téměř každý. Při čekání ve frontě se spolupasažéry se modlíte, aby váš kufr prošel v pohodě. A pak přijde nemilé překvapení, že je moc těžký. Přesně to se stalo dvěma devatenáctiletým Australankám Adrianě a Emily. Vracely se letadlem z Melbourne, kde si užívaly dámskou jízdu, do Adelaide. Jenže na letišti narazily na potíže. Jejich zavazadla vážila dvakrát tolik, než povoluje letecká společnost.

Dívkám bylo jasné, že jakmile se pokusí nastoupit do letadla s takovým nadměrným zavazadlem, budou si muset připlatit. Po zábavném víkendu, kdy prohýřily dost peněz, by šlo o další výdaj. Navíc příplatek za těžší kufr není zanedbatelný. Uhradit by musely 65 australských dolarů, což je v přepočtu necelých tisíc korun. Po chvilce váhání se odhodlaly k tomu, že svůj problém vyřeší jinak a udělají vše pro to, aby se poplatku vyhnuly.

Odhodlané dívky zkusily obelstít pravidla

Nabízelo se snadné řešení. Některé věci prostě ze zavazadel vyhodit. Anebo zvolit mnohem originálnější variantu a pokusit se přelstít letištní personál. Odhodlané dívky vsadily na druhu možnost. Své počínání zdokumentovaly na videu, které se na sociálních sítích stalo hitem. Je na něm vidět, jak si Adriana s Emily postupně oblékají skoro všechno, co v kufrech vezly. Jednu vrstvu oblečení na druhou.

@feeling.lucki

And to add to this they cancelled the flight we had before this one

♬ Keep Dat Nigga

Subtilní dívky během chvilky začaly vypadat skoro jako naducaný panáček v logu pneumatik Michelin. „Myslely jsme si, že jediný způsob, jak odlehčit naše zavazadla, je vrstvit ty věci na sebe. Tak jsme na sebe začaly navlékat bundy a kabáty. Vypadala jsem jako medvěd. V kufru mi zbylo jen pár věcí, dva páry bot, kabelka, džíny, několik párů ponožek. Byly jsme poslední z našeho letu, kdo nebyl odbavený,“ cituje Adrianu server Fakt.

Zaplacení poplatku se nevyhnuly

Přestože komická dvojice pobavila některé cestující i celý internet, snažení dívek vyšlo naprázdno. Poplatku za příliš těžká zavazadla se stejně nevyhnuly. Jejich kufry totiž byly nad přípustným limitem letecké společnosti, přestože spousta oblečení v nich už nebyla. „I když tuto situaci vidíme z vtipné stránky, máme limity na zavazadla, aby to bylo spravedlivé pro každého cestujícího. Musíme zároveň dodržovat bezpečnostní standardy,“ reagovala na video, které Adriana a Emily zveřejnily, letecká společnost Jetstar.

Co říkáte na to, jak dívky chtěly obelstít letištní pravidla?

Zdroj: FeelingLucki
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články