Letuška prozradila největší chyby, kterých se lidé dopouští na letištích. Pokud letíte na Vánoce za příbuznými, je potřeba si na ně dát pozor

Cestování letadlem může být stresující záležitost. Musíte být na letišti včas, vystát frontu u odbavení, u bezpečnostní kontroly, u brány. Káva je drahá, pořád na něco čekáte a nudíte se.

i Zdroj fotografie: Firedrop / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Letecké linky jsou koncem roku docela vytížené. Sychravé počasí totiž inspiruje stále více lidí k cestám za teplem do tropických rájů, protože i Vánoce pod palmami mají zvláštní kouzlo. Navíc rodiny chtějí být na svátky spolu a mnohdy kvůli tomu lidé musí urazit stovky kilometrů. Zmeškat let nebo uvíznout nekonečné hodiny na terminálu dokáže cestování pěkně znepříjemnit. Letuška Jessica Reis radí, jak si lidé mohou cestu maximálně usnadnit. Stačí, když se budou držet těchto pěti tipů.

1) Rezervace letenek

Rezervovat letenky je podle letušky nejlepší přímo na webových stránkách leteckých společností. Mají prý vyjít levněji, a navíc je to jednodušší, pokud se vyskytnou nějaké problémy a potřebujete letenku třeba zrušit nebo přebukovat. Když letenky nakoupíte přes zprostředkovatele, může mít zavřeno, zatímco letecké firmy většinou fungují v nepřetržitém provozu.

2) Čas na přestup

Při delší cestě se většinou nevyhnete přestupu na další let. Většina lidí vše plánuje tak, aby nemusela trčet na letišti ani o chvilku déle, než je třeba, i kvůli přemrštěným cenám v letištních obchodech a kavárnách. V průměru si lidé nechávají na přestup zhruba 40 minut. Podle letušky je to chyba. Jakmile první let bude mít zpoždění, druhý nemusíte stihnout. Navíc velká letiště jsou velmi rozlehlá, takže za pár minut se na druhý konec opravdu nedostanete. Ideální doba na přestup je prý 3 hodiny.

3) Ranní lety

Jakmile si koupíte zájezd v cestovní kanceláři, nemáte šanci ovlivnit přesný čas, kdy poletíte. Pokud si ale můžete vybrat nebo si let rezervujete sami, zvolte ranní spoje. Podle letušky jsou rychlejší, levnější a je méně pravděpodobné, že budou mít zpoždění. Navíc budete mít i komfortnější odbavení a bezpečnostní kontrolu. Fronty totiž bývají ráno mnohem kratší než odpoledne a večer.

Letiště fronta u odbavení iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Nenastupujte poslední

Pokud se blíží odlet, moc se nezdržujte nakupováním. Jakmile se otevře brána a můžete nastupovat do letadla, snažte se nebýt jedni z posledních. Zejména pokud máte větší příruční zavazadlo. Může se totiž stát, že se do přihrádek nad sedadlem už nevejde. Pak ho letušky dají do volné, která může být dost daleko od vašeho místa, anebo může dokonce skončit v zavazadlovém prostoru. Děje se to často právě v zimě, kdy lidé do přihrádek dávají i tlusté zimní bundy.

5) Zabavte se

Přibalit si do batohu knihu, křížovku nebo tablet je samozřejmost, ale přesto na to zapomíná překvapivě hodně lidí. Nejenže se můžete zabavit během letu, pokud v letadle není na každém sedadle multimediální zařízení, kde si můžete třeba pustit film, ale zejména při čekání na letištích. Podle letušky je pro cestování klíčová trpělivost a schopnost přizpůsobit se změnám.

Jaké máte tipy pro cestování letadlem?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články