Tření stehen – problém, který v létě trápí každou druhou ženu. Má však snadné řešení, třeba dětský pudr

Tření stehen postihuje opravdu velké množství lidí. Ale i na tento problém naštěstí existuje léčba, jen o ní moc lidí neví.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tření stehen je velmi častý problém, vlastně asi jeden z nejvíce vyskytujících se, pokud jde o dolní končetiny. Děje se to, když se vnitřní části vašich stehen třou o sebe, čímž poškozují vaši pokožku. Jakmile se toto stane, můžete si všimnout červených puchýřů, které samozřejmě velmi pálí. Nebojte se, jestliže se vám to děje třeba při cvičení, nemusíte s tím hned přestat. Jen je třeba zkusit tyto rady od Cynthie Cobb.

Příznaky tření stehen

Pokud tímto problémem trpíte, můžete si všimnout, že se u vás projevily také některé z těchto příznaků:

  • zarudnutí
  • puchýřovité léze nebo vředy
  • vyrážka
  • pocity pálení
  • bolest
  • svědění při hojení

Co způsobuje tření stehen

Tření stehen způsobují vlastně ty stejné problémy jako nošení těsných bot, které vám poté dělají puchýře na chodidlech. Tření stehen vzniká kvůli:

  • pocení
  • chůzi nebo běhu
  • nošení velmi úzkých legín, sukní či šortek, které neposkytují dostatečnou bariéru mezi vašimi stehny
  • teplu a vlhkosti
iZdroj fotografie: Depositphotos

Léčba tohoto problému

Tření stehen se může objevit z ničeho nic. Pokud chcete zabránit nevzhledným vyrážkám, zvažte některá z těchto opatření. Také je důležité tento problém řešit, protože vyrážky se mohou začít zhoršovat. Rozhodně navštivte lékaře, pokud máte nějaké podezření na infekci. Její příznaky jsou například otok, hnis nebo nadměrná citlivost.

Stehenní pásky

Stehenní pásky jsou vlastně estetické doplňky, které se nosí kolem šířky stehen, aby se zabránilo tření. Fungují velmi dobře, pokud na sobě máte sukni nebo šaty, ale samozřejmě je můžete nosit i pod šortky či kalhoty. Pokud jsou vaše stehna už odřená, také si je můžete navléknout. Alespoň se vám to už nezhorší.

Krém nebo balzám

Pokud máte zrovna čerstvě odřená stehna, pásky vám asi moc nepomohou. V tomto případě se totiž více hodí krémy a balzámy proti tření stehen. Tyto krémy se dodávají ve snadno použitelných tyčinkových aplikátorech. Zabraňují slepování pokožky a snižují riziko následného tření.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dětský pudr

Dětský pudr už dávno neslouží jen k tomu, k čemu je určený. Pro dosažení nejlepších výsledků naneste dětský pudr na vnitřní stranu stehen před oblékáním. Během dne opakujte tak často, jak jen je to potřeba. Skvěle také bude fungovat kukuřičný škrob.

Balzám na rty

Tento přípravek použijte asi jen ve chvíli, kdy zrovna nemáte po ruce nic jiného. Balzám na rty totiž obsahuje ochranné vrstvy pro vaše citlivé rty, a to vlastně může ochránit i jemnou pokožku vašich stehen. Pamatujte ale na to, že lesk na rty nebude fungovat stejně, ten totiž lepí. Takže opravdu použijte jen balzám.

Prevence tření stehen

Během cvičení noste spandexové spodní prádlo. To vám totiž poskytne více prostoru pro pohyb a vaše stehna se nebudou třít. Pro větší prodyšnost noste raději polyesterové oblečení. Noste také volné kalhoty a šortky, ty také zabrání tření a pocení. Zůstaňte hydratovaní, opravdu myslete na to, že je potřeba často pít. Po každém cvičení se vždy převlečte.

Jak s tímto problémem bojujete vy?

Zdroj: HealthLine

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články