Účesy pro ženy po padesátce: Ofina ubere roky, mikádo sedí k jakémukoli typu obličeje

Stylisté celebrit radí, které účesy a střihy jsou nejvhodnější pro ženy nad 50 let. Některé vás možná překvapí.

Kadeřnice během práce i Zdroj fotografie: iStock
                   

Existuje zastaralá, mylná představa o tom, že ženy nad 50 let musí mít krátké vlasy. Nyní však stylisté přišli se spoustou účesů různých délek, které vypadají báječně na ženách všech věkových kategorií. Zatímco pixie střihy a mikáda krásně rámují zralou tvář, stejně tak dokážou i středně dlouhé či dlouhé střihy vlasů lichotit starším ženám. Vlasy jsou především o výrazu a individuální osobnosti.

Několik tipů na vhodné střihy a účesy

„Miluji myšlenku držet se toho, čím jsme si jisti a díky čemu se cítíme dobře, než abychom se museli s přibývajícím věkem přizpůsobit konkrétnímu ideálu,“ říká Kimberly Gueldner, kadeřnice celebrit a zakladatelka Voël Hair Extensions. Pointa je: nenechte svůj věk určovat, co s vlasy můžete a co ne. Pokud však tato jednoduchá připomínka nestačí, možná vám pomůže několik rad od předních kadeřníků světových celebrit.

Dlouhé a přirozené

Pryč s myšlenkou, že když vám je nad 50 let, musíte si vlasy ostříhat a zakrýt šediny. V současnosti známá kadeřnice Kimberly Gueldner říká, že nechat vlasy růst v jejich přirozené struktuře a barvě je in. Pokud máte přirozeně kudrnaté nebo vlnité vlasy, doporučuje stylistka česat je ve vrstvách, které pomohou zvýraznit texturu a zároveň snížit objem. Tento účes je nenáročný na údržbu.

účes iZdroj fotografie: Depositphotos

Ofina

Dle stylistů celebrit je ofina okamžitou vstupenkou k mladistvějšímu vzhledu. A navíc delší je prý často lepší. Dlouhá, do strany stažená ofina nebo záclonová ofina umožňuje všestrannost při stylingu. Tento střih je sexy a sofistikovaný, ideální pro obdélníkový tvar obličeje. Pomáhá jej zjemnit a dobře funguje u jemných a rovných vlasů. Je snadné jej stylizovat i doma. Jednoduše vlasy vyfoukejte a nakulmujte pomocí kulmy s velkou válcovou hlavou.

Jemný texturovaný pixie účes

Pokud chcete jít na krátko, tím správným řešením je krátký střih s jemnými texturami. Ten je oblíbený mezi klienty, kteří chtějí stylový, ale přitom nenáročný účes podobný typickému účesu Kris Jennerové. Použití stylingového spreje nebo pasty pomáhá vlasy spojit a vytvořit texturu. Přidání ofiny do pixie střihu jej posune na zcela novou úroveň, protože položí základ pro řadu různých stylingových příležitostí. Ať už se jedná o zubatou, rovnou, nebo boční úpravu, rozhodně je z čeho vybírat. A nebojte se pohrát s barvou vlasů.

Pixie s objemem nahoře

Tento odvážný krátký střih je dokonale vhodný pro ženy všech věkových kategorií, především ty, které mají kosočtvercový obličej. Má totiž více objemu nahoře a zkosené strany pomáhají vyvážit hranatý obličej tím, že vytváří celkově harmoničtější tvar. „Vzhledem k tomu, že kratší strany zvýrazňují tvar hlavy a poodhalují její pokožku, péče o ni je u tohoto střihu klíčová,“ říká kadeřník celebrit Gregory Patterson.

žena s krátkými vlasy iZdroj fotografie: Depositphotos

Mikádo

Dobře upravené mikádo je dalším krásným stylem pro ženy nad 50 let. Tento střih většinou pasuje na všechny tvary obličeje a dobře se hodí na rovné, vlnité i kudrnaté vlasy. Lze jej nosit s pěšinkou na boku nebo uprostřed.

Pěšinka uprostřed

Stylisté říkají, že vlasy střední délky nebo dlouhé s pěšinkou uprostřed vypadají krásné v každém věku. Ikonický účes Jennifer Aniston je jedním z nejvyhledávanějších střihů. Vlasy rozdělené uprostřed, přičemž jednotlivé vrstvy rámují obličej a pomáhají tak doplňovat linii čelisti.

Jak se vám tyto tipy líbí?

Zdroj: Instyle
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články