Těžce handicapovaná dívka v sobě skrývá obrovský hudební talent. Publikum jí leželo u nohou

Čtrnáctiletá dívka, která se zúčastnila rumunské soutěže „Mám talent“ vystoupila před porotu bez obou rukou. Porota byla nejprve velmi šokovaná, ale šok rychle vystřídal úžas.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lorelai je čtrnáctiletá dívka z Rumunska, která si prožila opravdu těžké chvíle. Potýká se s poměrně těžkou vrozenou deformací. Narodila se bez obou horních končetin, což jí velmi ztěžuje život. Mnozí z nás si neumíme představit život s jednou rukou, natož bez obou. Když její biologická matka zjistila, s jakými komplikacemi její dcera bude muset žít po celý život, rozhodla se jí opustit. 

Lorelai zachránila adoptivní matka

Lorelai měla ale také jedno velké štěstí. Ujala se jí úžasná adoptivní matka, která se rozhodla dceru rozvíjet i přes její handicap. Když nastoupila do školy, uměla celou abecedu, dokázala číst i psát a velký zájem si získala poezie. Svůj zájem se rozhodla rozvíjet i tvůrčím směrem, a ještě před nástupem na základní školu napsala 10 knih. Kromě toho, že získala schopnosti rychle se učit, získala také talent na hudbu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Lorelai v soutěži

A tak ke svému zájmu o poezii dívka přidala ještě zájem o hudbu. Naučila se perfektně zpívat a navzdory svému handicapu i výborně hrát na klavír. Její život rozhodně nebyl snadný a nikdy nebude. Vždycky bude mít kolem sebe mnohem více překážek než plně zdraví jedinci, a bude se s nimi muset potýkat.

Podařila se jí ale jedna velmi důležitá věc. Ukázala celému světu, že nezáleží na tom, jaký člověk je a co má za problémy. Pokud něco chce a zapře se, vždycky to dokáže. 

Lorelai v životě dokázala spoustu věcí, které zvládne každé zdravé dítě. Pro ni je to ale obrovský úspěch. Dokázala se naučit psát, kreslit, malovat i hrát na klavír, to jsou všechno činnosti, které si bez použití rukou nedokážeme představit, ale Lorelai je zvládla na jedničku. Když se ve svých 14 letech objevila v rumunské soutěži s názvem „Mám talent“, celá porota byla velmi šokovaná a nevěděla, co může od dívky očekávat. Podařilo se jí zahrát na klavír a perfektně zazpívat. Celou porotou projela vlna dojetí a proudem tekly i slzy. 

Zdroj: Got Talent Global

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články