Testy DNA potvrdily pravdu o otcovství dítěte. Tchyniny narážky na rodinu však způsobily žádost o rozvod

Tchyně do nich neustále rýpala. Pod jejím vlivem udělal manžel něco, co mu žena nedokázala odpustit. Neviděla jiné východisko než požádat o rozvod.

i Zdroj fotografie: Maggie Bartlett, NHGRI/ Public domain
                   

O tchyních už se toho napsalo a namluvilo. Určitě je nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. Podle webu Novinky existuje hned několik typů tchyní a rozhodně ne se všemi si snachy užívají peklo. Naše čtenářka Lída K. však měla smůlu zrovna na ten horší případ. Tchynino neustálé rýpání nakonec vyústilo v žádost o rozvod.

Od začátku měla ke všemu poznámky

„S manželem jsme spolu pět let. S jeho maminkou jsem nikdy neměla žádný skvělý vztah. Už od začátku si ráda rýpla. Řekla nějakou nevhodnou poznámku, poučovala mě, jak mám co dělat, a tak podobně. Já jsem to zprvu zase tolik neřešila. Dokázala jsem se smířit s tím, že je prostě taková a nikdy v jejích očích nebudu ta nejlepší pro jejího syna. Co mě trápilo více, byly reakce mého muže Pavla,“ svěřuje se paní Lída.

Ten se jí totiž málokdy zastal. Poznámky své matky zlehčoval, omlouval a vlastně nikdy nechápal, proč se jeho žena tak rozčiluje. Vždyť přece o nic tak hrozného nejde. Jenže poté, co se jim narodil syn, začal vztah s tchyní drhnout ještě více. Z nějakého důvodu si vzala do hlavy, že dítě není jejího syna. A svá podezření si nenechávala pro sebe. To, že narození dítěte je podle iDnes milníkem ve vztahu tchyně a snachy, se potvrdilo i v tomto případě.

Tchyně ji podezírala z nevěry

„Vůbec se nestyděla svá podezření říct nahlas. Trousila poznámky, že kluk není Pavlovi vůbec podobný, a řekla, že jsem mu beztak byla nevěrná. Opravdu jsem někdy úplně oněměla, co z ní padalo. Pavel se mě opět nijak rázně nezastal. Naopak, postupně se jí povedlo v něm zasít semínko pochybnosti. Rozhodl se, že si nechá udělat test otcovství. Tvrdil, že proto, aby matce konečně zavřel pusu a ona už s tímto tématem dala pokoj. Já jsem to však viděla jako jednoznačnou zradu z jeho strany. Opět dal na svoji matku místo toho, aby věřil mně.

pohádaní partneři iZdroj fotografie: Freepik
Tchyně mohou do vztahu svých dětí vnést rozkol

Lída se testů DNA vůbec nebála, dobře věděla, jaký bude výsledek. Na jednu stranu se těšila na výraz tchyně, až zjistí, že vnuk je opravdu její. Na druhou stranu se nemohla smířit s manželovým chováním. „V době, kdy se čekalo na výsledky, ve mně neustále sílil pocit, že nechci žít s mužem, který mi nedůvěřuje a pořád bude omlouvat naprosto šílené chování své matky.“ Lída se tak rozhodla, že k výsledkům testů přiloží rovnou i rozvodové papíry.

Odešla z domu a věci zatím nechává otevřené

A to také udělala. V den, kdy přišly výsledky testu, řekla Pavlovi, že už řeší žádost o rozvod. Okamžitě se pohádali. Pavel její jednání považoval za přehnané. Korunu tomu opět nasadila tchyně, která řekla, že se nebude omlouvat za to, že měla podezření, že Lída podvádí. To na ni bylo moc. Ještě ten večer se sbalila a odešla pryč. „Musím říct, že můj demonstrativní odchod nesl své ovoce. Pavel jako by se probral a dal své matce konečně ultimátum. Řekl, že za nimi nebude jezdit, dokud se mi tchyně neomluví.“

„Zatím jsem stále s malým u mých rodičů, ale mé přesvědčení o rozvodu slábne. Pavel navrhl, že bychom mohli začít chodit do manželské poradny. Tím, že konečně vymezil tchyni nějaké hranice, mi dal naději, že by to možná mohlo nějak jít. Máme spolu dítě a Pavel jinak rozhodně není špatný chlap. Zatím tedy nechávám věci otevřené. Kdyby nebylo tchyně, která z Pavla vychovala mamánka, jsem přesvědčená, že by nám to skvěle klapalo,“ dodává Lída na závěr svého vyprávění.

matka s dcerou iZdroj fotografie: Freepik
S tchyní se dá vycházet, ale vyžaduje to vzájemný respekt

Co byste v Lídině situaci dělali vy? Každý má jistě právo na to vidět věci po svém, ale tchyně by především měla vědět, že plést se do vztahů svým dětem prostě nikdy nedělá dobrotu. Jak jsme na DámskémDeníku nedávno psali, určitě je dobré nastavit vztah s tchyní už v samém začátku. I když se často snacha snaží zalíbit, rozhodně se vyplatí tchyni umět říci i „ne“ a v dobrém jí vysvětlit, že přes určité hranice prostě nesmí.

Jaký vztah máte s tchyní vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články