Naučte se své tchyni říkat „ne“. Je to jednodušší, než se zdá

Každá návštěva tchyně nemusí být nepříjemným útokem na vaši nervovou soustavu. Když vám začne diktovat, jak máte správně vést svou domácnost, vezměte věci do svých rukou.

Tchyně se synem a naštvaná snacha i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztahy v rodinách bývají dost zapeklité. Obzvlášť, když dojde na tchyně. Existují páry, které mají štěstí a považují matku a otce svého protějšku za svoje druhé rodiče. Ani zdaleka to ale nebývá pravidlem. Ostatně, jedno české pořekadlo o tchyni a uzeném se netraduje už po generace jen tak náhodou. Pokud se totiž neodbytná a panovačná tchyně do manželství postupně vetře, může se snadno stát, že to je začátek jeho konce.

Neignorujte ji, ale ani neustupujte

Spousta vtipů, které kolují o tchyních, odráží realitu. Zkusit překousnout její návštěvu může být skoro nadlidský výkon. Být totiž celou tu dobu vůči matce partnera asertivní není hračka. Zejména, když je tchyně silná osobnost, která vládne své rodině a chtěla by velet i té vaší. Receptem na spokojenou domácnost a průběh návštěvy rozhodně není její názory ignorovat, nebo naopak jí ve všem ustoupit. Vyplatí se hájit si vlastní zájmy a naučit se stanovit jasné hranice.

Existují techniky, které vám pomohou vybruslit z krkolomné situace se ctí i respektem. A hlavně bez otravného dohadování o každé maličkosti. Je všeobecně známé, že tchyně mnohem lépe vycházejí se svými zeti než se snachami. Možná je to tím, že ženy se v určitých otázkách obtížně shodují, jsou neústupnější a coby rivalky i zarputilejší. V neposlední řadě mějte na paměti, že v očích tchyně nikdy nebude žádná žena pro jejího syna takovou výhrou, jako je ona.

Z každé situace vyváznete bez úhony

Svou roli sehrává generační rozdíl. A právě úcta ke starším obvykle dostává snachu do pozice toho, kdo ustupuje a snaží se matce svého manžela vyhovět. Je to pochopitelné, ale s přibývajícím časem to bude neúnosné. Riskujete, že se budete dostávat do stále složitějších situací, což bude frustrující. Tchyně nakonec může zasahovat do skoro každého aspektu života vaší rodiny. Ani se nenadějete a začnou partnerské problémy. Z nekomfortní zóny se ale můžete dostat, když se naučíte říct tchyni „ne“.

tchýně a snacha iZdroj fotografie: Depositphotos
Vztahy mezi tchyní a snachou se leckdy mohou pořádně vyostřit

Nemějte z toho obavy. Z každé situace můžete vyváznout bez úhony. Odmítnout tchyni totiž není tak složité, jak se to na první pohled jeví. V situaci, kdy se vám snaží vnutit svůj názor, řekněte, že si toho vážíte, nicméně vy to vidíte jinak a tentokrát chcete dělat věci po svém. Emoce nechte stranou, i kdyby z počátku tchyně protestovala. Dáte tak najevo, že jste si rovny a že obě máte právo na vlastní názor. Pokud vám tchyně něco vnucuje, chvíli s odpovědí počkejte. Pauza vás přiměje zchladit emoce, a navíc to bude vypadat, že nad jejím návrhem skutečně přemýšlíte.

Jak se vám daří vycházet s tchyní?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články