Tchyně u nich měla zůstat týden, ale jsou to už 2 měsíce: „Nevím, jak se jí zbavit,“ říká zoufalá žena

Zoufalá žena popisuje problémy, které zažívá se svou tchyní. Neví, co má udělat, aby jí konečně dostala ze svého domu. Tímto žádá o radu.

Tchýně v bytě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tchyně vs. snacha, to je nekonečné téma, které zasáhlo téměř každou rodinu. Problém se svou tchyní má i paní Petra, která do redakce zaslala dopis, v němž se svěřuje se svým trápením. Zároveň žádá o rady, co má dělat, aby se jí konečně zbavila. Měla být u nich doma pouze týden, ale nyní jsou to už dva měsíce. A tchyně? Ta stále hraje divadlo, aby tam mohla zůstat i nadále. Pro paní domu je to už nesnesitelné.

Dokud žil tchán, nemohla se jim tchyně plést do života

Paní Petra Kroupová svého manžela Jindru potkala na vysoké škole. Když jí po několikaletém vztahu požádal o ruku, s nadšením souhlasila. Již na svatbě měla se svou tchyní první větší konflikt, ale snažila se to neřešit. Přestože ji moc nemusela, svého tchána měla naopak velmi ráda, a to především proto, že svou ženu držel zkrátka, aby se nepletla do života jejich syna. Za to mu byla paní Kroupová velmi vděčná. Bohužel ale před třemi lety zemřel a začalo peklo.

Od té doby jí Jindra denně navštěvoval, protože stále něco potřebovala. Paní Kroupové to už začalo silně lézt na nervy, několikrát se kvůli tomu i s manželem pohádali. Žili už sami, děti se odstěhovaly, a tak si mohli konečně zase užívat sami sebe, ale bohužel tomu tak nebylo. Po několika rozhovorech se Jindra rozhodl, že své matce koupí byt se zahrádkou poblíž jejich domu, aby to k ní neměl daleko. Na jednu stranu byla paní Kroupová ráda, protože aspoň u nich nebyla její tchyně věčně nakvartýrovaná kvůli tomu, že mají zahradu a ona na ní ráda odpočívá.

Místo jednoho týdne je u nich už dva měsíce

Před dvěma měsíci šla Jindrova matka na laparoskopickou operaci žlučníku. Týden měla být v klidu, poté již mohla normálně fungovat. Paní Kroupová tedy po velkém manželově přemlouvání souhlasila s tím, že u nich její tchyně ten týden zůstane. Jenže to ještě nevěděla, že bude svého rozhodnutí hořce litovat. Nyní je to totiž už dva měsíce a mužova matka je tam s nimi stále. Navíc se nechává obskakovat, válí se na gauči nebo na zahradě a čeká, až jí její snacha naservíruje jídlo až pod nos.

Paní Kroupová navíc prochází těžkou menopauzou, hodně se potí, má návaly horka a špatnou náladu. V noci nespí a je unavená, takže když přijde z práce, nejraději by si lehla na pohovku pod její oblíbenou jabloň, ale nemůže, protože je tam vyvalená její tchyně. „Přivádí mě to k šílenství. S ničím nepomůže, dělá si ze mě akorát služku, myslí si, že je na dovolené. Nevím, jak se jí zbavit,“ stěžuje si paní Kroupová. S manželem se už kvůli tomu několikrát velmi pohádala, ale on jí akorát vyčetl, že je bezcitná.

Kdyby byl tchán naživu, tohle by jí nikdy nedovolil. Paní Kroupová si tak uvědomila, že je její manžel typický mamánek. Kamarádi jí už radili, aby přestala vařit a uklízet, aby manželovi řekla, že je jeho matka už v pohodě a jen na něj hraje, jak ji vše bolí. Teď neví, co dělat, jak ho má přimět, aby odvezl svou matku zpět domů, kde se o sebe dokáže normálně postarat. Mají přece svůj vlastní život.

Co byste paní Kroupové poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články