Tělocvikář vynadal trans chlapci za příliš dlouhou návštěvu WC. „Má menstruaci,“ zastala se ho přítelkyně a vysloužila si potlesk

Když se menstruující student vrátil z toalety do tělocvičny, kde probíhala výuka, učitel se na něj hrubě obořil. Tvrdil, že má tři sestry a žádné z nich to netrvá tak dlouho.

i Zdroj obrázku: David Shankbone/Creative Commons/Attribution-Share Alike 3.0
                   

Pubertální děti mají pocit, že se proti nim celý svět spikl. Rady si s nimi většinou pořádně nevědí ani rodiče. Jejich křehká psychika je velmi nevyzpytatelná a zranitelná. Dospívání jim dává zabrat. Dívky začnou menstruovat, mění se jejich nálady i tělesné tvary, někdy dokonce tak, jak to samy nechtějí a necítí. Podobné pocity zřejmě zažíval i transgender chlapec. Rozplakal se, když mu při hodině tělesné výchovy vynadal učitel za to, že byl příliš dlouho na toaletě.

Učitel hrubě pokáral trans chlapce

Student totiž menstruoval, což učiteli řekl. Přitom jde o citlivou intimní záležitost, která je snad poslední věcí, o níž by teenageři chtěli s někým mluvit. „Můj přítel je transgender muž, který dostal menstruaci a požádal učitele o svolení, aby mohl během hodiny tělocviku použít toaletu. Po 10 až 15 minutách se vrátil a učitel reagoval absurdně hrubě,“ cituje spolužačku chlapce server Upworthy. Přestože se student tělocvikáři omluvil a vysvětlil mu, co se stalo, moc to nezabralo.

Učitel totiž měl na věc svůj pohled. „Rozohnil se, že to není omluva a že má tři sestry a žádné to netrvá tak dlouho,“ dodala kamarádka chlapce, kterou chování tělocvikáře rozčílilo. Rozhodla se, že se svého plachého spolužáka musí zastat. „Zasáhla jsem a snažila se učiteli vysvětlit, že menstruaci prožívá každý, kdo ji dostane, jinak. Další z holek mu také objasnila, že 10 až 15 minut strávených na WC není pro ženy, které mají své dny, dlouhá doba,“ popsala dívka.

Studentka se rozhodla učiteli pomstít

Necitlivý přístup tělocvikáře, jenž paradoxně učí i zdravovědu, trans chlapce rozplakal. Jeho spolužačky, které chování učitele pohoršilo, to tak nehodlaly nechat. „Řekla jsem mu také, že až se příště rozhodne mluvit o věcech, o kterých nic neví, ať to raději nedělá před celou třídou,“ popisuje dívka, která od spolužáků sklidila potlesk. Na chování učitele si stěžovala u školního poradce, ale moc to nepomohlo. Byla ale rozhodnutá, že musí udělat víc, aby tělocvikáři dala za vyučenou. Nedlouho po incidentu se jí naskytla příležitost.

smutný chlapec iZdroj fotografie: Depositphotos

Učitel se nachladil a vzal si volno, aby se vykurýroval. Když se do školy vrátil, studentka se ho zeptala, proč chyběl kvůli pouhému nachlazení tolik dní. „Když mi odpověděl, že všechna těla se z nemocí zotavují svým tempem, nahrál mi na smeč. Řekla jsme mu, že to samé se ale podle něj nedá říct o menstruaci. Došlo mu, o čem mluvím. Mlčel, protože neměl žádné argumenty. Budu mu to ale připomínat při každé příležitosti, dokud se neomluví. Nechci znovu vidět zbytečně plakat svého přítele,“ dodala studentka.

Co říkáte na přístup učitele tělocviku?

Zdroj: Upworthy
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články