Těhotná žena zjistila, že má její pot modrou barvu. Lékaři jí zprvu nechtěli věřit

Když se v sedmém měsíci těhotenství objevil velmi neobvyklý příznak, nastávající maminka se velmi vyděsila. Obávala se, že je něco špatně a život miminka by mohl být v ohrožení.

Těhotná žena v posteli i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Těhotenství je jako jízda na horské dráze. Přestože ho každá nastávající maminka prožívá jinak, společným rysem jsou obrovské změny těla i emocí. Někdy se ale mohou objevit i velmi neobvyklé příznaky, které mohou pořádně vyděsit. Čtyřiadvacetiletá trenérka fitness, která čeká příchod malé dcerky na svět, o tom ví své. Zničehonic se v těhotenství začala potit. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby její pot neměl modrou barvu.

Modré skvrny byly na oblečení i ložním prádle

Fitness trenérka Keisha Sethiová z Londýna se zaměřuje speciálně na cvičení pro ženy se syndromem polycystických ovarií. Momentálně se spolu s přítelem těší, že se jim každým dnem narodí miminko. Během těhotenství se ale ocitla v nepříjemné a těžko uvěřitelné situaci. Její pot zmodral. „Stalo se to ze dne na den. Bylo to vlastně docela šílené, jako by ze mě vytékal modrý inkoust,“ cituje nastávající maminku server Fakt.

Podivného těhotenského příznaku si všimla náhodou. Když použila toaletu, zůstaly na záchodovém prkénku modré skvrny. Pak si uvědomila, že stejnou barvu zanechala i na svém bílém tričku, prostěradle, polštáři, prostě všude. Myslela jsem si, že se měním v Avatara,“ žertuje čtyřiadvacetiletá nastávající matka, i když do smíchu jí v tu chvíli ani trochu nebylo. Modrý pot ji velmi vystrašil. Obávala se, že je s jejím těhotenstvím něco špatně.

Stejné pocity strachu nejspíš zažívala i maminka, která při prohlídce u lékaře na ultrazvuku uviděla černý kruh. Její příběh jsme na Dámském Deníku také zpracovali.

Lékař si nejdřív myslel, že žertuje

Znepokojená žena se obrátila na lékaře, který jí zpočátku nechtěl věřit. Myslel si, že žertuje. „Zavolala jsem do nemocnice, a tak mi řekli, že o tom nikdy neslyšeli. Je to tak vzácné. Lékař, se kterým jsem mluvila, se smál, protože si myslel, že si dělám legraci,“ uvedla Seithová ve videu na svém tiktokovém účtu. Nakonec se zjistilo, že modrá barva potu je velmi ojedinělý příznak, který u těhotných žen způsobují hormony. Nastávající matce se konečně ulevilo. Obzvlášť když po týdnu modrý pot najednou sám od sebe zmizel.

@fitnesswithkeisha Mama’s has anyone experienced this? Does it affect baby in any way? – I did call the maternity helpline but they said they’ve not heard of it & weren’t really helpful😭 ⁣ ⁣ I feel like a squid 🦑 ⁣ ⁣ #weirdpregnancysymptoms #pregnancysymptoms #chromhidrosis #bluesweat #pregnancylife #pcospregnancy #fyp #foryou ♬ Who Told You (feat. Drake) – J Hus

Když k neobvyklému incidentu došlo, byla nastávající maminka v sedmém měsíci těhotenství. Pravděpodobně se u ní objevila chromohidróza. Jde o velmi vzácnou idiopatickou poruchu potních žláz, která způsobuje ukládání nitrobuněčného pigmentu lipofuscinu. Pot pak může změnit svou barvu na žlutou, zelenou, červenou nebo právě modrou. Obdobný zážitek s modrými skvrnami na záchodovém prkénku měla před třemi roky i Caitlyn Bradleyová z amerického Buffala. Podle serveru The Independent díky nim nakonec zjistila, že je těhotná.

S jakými neobvyklými příznaky v těhotenství jste se setkali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články